سیب آس|فروش مهندسی مواد|تجهیزات ساختمان|تاسیسات|صنعت|خدمات الکترونیکی

آمار بازديدكنندگان

مديــــريت بازار يــــــابي و فــروش

چکيده نظرات دکتر فليپ کاتلر *

موفقیت در سالهای قرن بیست و یکم و بعد از آن در گرو دیدگاه کامیابی حرفه ای متکی بر بازار و مشتری است .
مفهوم مديريت بازاريابي ، تجزيه و تحليل فرصت هاي بازار ، راهبردهاي بازاريابي در مراحل مختلف چرخه عمرمحصول ، شيوه هاي گوناگون مديريت خط محصول و اداره نام و نشان (براند) سازمان دهي دواير بازاريابي و نحوه اجرا ، نظارت و کنترل طرح ها است . به هر حال مفهوم بازاريابي به مراتب بيش از دايره اي خاص در هر شرکت است که به "فروشندگي" اشتغال دارد.
بازاريابي عبارت از فرايند منظم و آگاهانه اي است که همواره در انديشه بازار و برنامه ريزي براي آن است . اين فرايند براي دستيابي به نيروهاي تحرک آفرين با تحقيقات دربارۀ بازار آغاز مي گردد .
بازارياب براي شناسايي فرصت ها به تحقيقات روي مي آورد . منظور از اين فرصت ها دستيابي به افراد يا گروه هايي از مردم است که نسبت به بعضي از کالا ها و خدمات داراي نيازهاي تأمين نشده يا علائق پنهان باشند.
فرايند بازاريابي مستلزم تقسيم بندي بازار و انتخاب هدفدار بازارهايي است که شرکت براي پاسخگويي به آن ها در بهترين موقعيت قراردارد . شرکت ها بايد يک خط مشي جامع تنظيم نموده و با هدف هرچه مطلوب کردن عملکرد بلند مدت خود ترکيب عناصر بازاريابي و برنامه عملياتي خودشان را تعيين نمايند.
شناخت انگيزه هاي گوناگون خريد ، نظير راحتي ، شأن و منزلت ، شکل ، ويژگي ، خدمات و غيره در زمان و مکان مختلف نقش مؤثري بر عهده دارند.
مشتريان امروزي هنگام تصميم گيري هاي خود در امر خريد براي کيفيت و فايده اهميت بيشتری قائل می شوند بعضی شرکت های معروف تمهيداتي به کار مي برند تا کيفيت را به بالا ترين حد ارتقاء داده و همزمان ، هزينه هايشان را کاهش دهند اين شرکت ها شعار:" عرضه بيشتر ، به قيمت کمتر ، به طور مداوم " را سرلوحه کار خود قرار داده اند.
شرکت هاي امروزي ، در انديشه تغيير طرز تفکر خود هستند . آن ها شيوه مديريت بر مجموعه اي از دواير نيمه مستقل ، که هر کدام داراي منطق مختص خود باشند را رها کرده و به مديريت فرآيند هايي اساسي که بر خدمات و رضايت مشتري تأثير مي گذارد روي مي آورند . شرکت ها مديريت بازاريابي هر فرآيند را به افرادي با زمينه کاري چند گانه مي سپارند .
پرسنل بازار يابي به جاي اشتغال در دواير بازاريابي هر روز بيش از پيش در تيم هاي چند کاره فعاليت مي نمايند . اين امر تحولي مثبت است که بينش بازاريابان را نسبت به فعاليت اقتصادي افزايش مي دهد.
شرکت ها در مي يابند که براي موفقيت ، تمامي منابع و ضروريات لازم را در اختيار ندارند و اندازۀ آن ها نيز در اين زمينه از اهميت چنداني برخوردار نيست .
شرکت ها با نگاهي به زنجيرۀ کامل عرضه براي ايجاد فايده خواه ناخواه به لزوم مشارکت با ساير شرکت هاي همسو پي مي برند و بازاريابي مشترک آنها هر آنچه را که براي موفقيت مورد نياز است تأمين مي کند و مديريت ارشد شرکت ها وقت بيشتري را به تهيه و طراحي پيوندها وشبکه هاي استراتژيک اختصاص مي دهند . پيوندها و شبکه هايي که براي شرکت هاي شريک نيز مزيت رقابتي ايجاد مي کنند .
بازاریابی یک فرایند اجتماعی و مدیریتی است که به وسیله آن افراد و گروه ها نیاز و خواسته های خود را از طریق عرضه و مبادله کالاهای مفید و با ارزش به دیگران تامین میکنند .
وظــیفه بازاریـاب ، فــــروش مزایــا یا خـــدمات درون محصولات فیـزیکی است و نـــه تشـریح ویژگــی هــای فیـــــزیـکی آن ها
فروشندگانی که به جای تفکر درباره نیاز مشتری در اندیشه محصول فیزیکی باشند دچار نزدیک بینی بازاریابی هستند
کاتلر تاکيد برمرکزيت معامله داشته و اين که هسته مرکزي بازاريابي همان توليد واکنش هاي مورد علاقه در اشخاص و ارائه پيشنهاد هاي با ارزش براي آنها است

* استاد برجسته بازاريابي بين المللي در مرکز مديريت کلاگ در دانشگاه نورت وسترن ايلت ايلينويز

همه چيز درباره مشتري

مشتري مهمترين ناظر بر فعاليتهاي ما است. او به ما وابسته نيست. ما به او وابسته هستيم.

مشتري در كار ما يك هدف زودگذر نيست. بلكه مشتري هدف و غايت همه اقدامات ما است.

او يك فرد خارجي در سازمان ما محسوب نمي شود. بلكه مشتري جزئي از سازمان ما است.

ما با خدمتي كه به مشتري ارائه مي نمائيم به او لطف نمي كنيم بلكه او از اين طريق فرصتي براي ادامه كار به ما مي دهد و در حق ما لطف و التفات مي نمايد.

ماهاتما گاندي

هزاره سوم هزاره تفکرات و ايده هاي زيباست که در عين حال با تکنولوژي کيفيت و سرعت عجين گرديده است
در دنياي امروز با پيشرفت تکنولوژي هر روز مواد جديد جايگزين مواد قديمي مي گردد خصوصيات اين مواد کيفيت و مقاومت برتر آنهاست
صرفه اقتصادي به دليل کيفيت مطلوب، مقاومت زياد به دليل استفاده از تکنولوژي بــرتر مزيت هاي به کارگيري اين مواد در بافت ساختمانها مي باشد
آيا مواد جديد را فقط در ساختمانهاي جديد بايد به کار گرفت؟ و يا در ساختمانهايي که با طرح و فکر قديم اما مستحکم ساخته شده مي توان به کار برد؟
سيب آس مبتکر مهندسی فروش مصالح و تجهيزات ساختمانی و تأسيساتي با توجه به پيشرفت تکنولوژي در دنيا و چرخش ديدگاه طراحان پروژه هاي ساختماني از ساختارهاي سنتي به طراحي هاي مدرن و حضور عناصر و مصنوعات جديد تأسيساتي و تنوع جزئيات اجرائي، همگام با پيشتازان صنعت تأسيسات و تکيه بر سالها تجربه با معرفي تکنولوژي مدرن ساختمان و توسعه فن آوري هاي نوين تشکيل گرديده است
هدف واحد بازاريابي مصالح و تجهيزات ساختمانی و تأسيساتي ارائه تکنولوژي هاي جديد همگام با ايجاد بستر مناسب براي حيات بالندة خود و مواجه با حجم وسيع تر کاري که هر روز با آن روبروست می باشد
انگيزه ما به عنوان عضوي از خانواده بزرگ مهندسين کشور به روز کردن و بالا بردن سطح دانش مهندسي مملکت است که سعي داريم با برگزاري جلسات و سمينارهاي تخصصي و ارائه کاتالوگ هاي فني در اين راه گام برداريم.

فروش پايان يک معامله نيست    بلکه آغاز يک مسئوليت است

 

Scroll to Top

سيب آس ® یک علامت تجاری ثبت شده است. هرگونه کپی برداری و ایجاد تشابه پیگرد قانونی دارد.