شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

دانشمندان بر این باورند که حضور گیاهان در داخل خانه سطح استرس و اضطراب را در افراد خانه کاهش می‌‌دهد و به دفع آلودگی‌های هوا کمک می‌کند.

درگوشه ای‌ ازخانه خودتان گلدان کوچکی از گیاهان تصفیه کننده هوای ما رانگهداری کنید. این ها، گیاهان آپارتمانی هستند. بنابراین براحتی می‌توانید آنها را درمنزل نگهداری کنید و پرورش دهید.

هنگامی که ما به آلودگی فکرمی کنیم، معمولا تمایل داریم آن را به خارج ازخانه مرتبط کنیم. اما آیا می دانستید که داخل خانه نیز می تواند مملو از سموم شود؟
خوشبختانه، یک راه حل آسان و مقرون به صرفه وجود دارد:گیاهان خانگی. انواع خاصی از آن ها هستند که می توانند مواد شیمیایی که در داخل خانه تجمع می کنند را جذب کنند.
برای نتیجه بهتر، خوب است با توجه به فضای خانه و توان نگهداری، از چندین گلدان مختلف استفاده کنید. یا دست کم دو گلدان را داخل خانه داشته باشید.
گل‌های خانه را با دیدگاه بهداشتی ـ زیبایی انتخاب کنید تا ضمن داشتن خانه‌ای زیبا، هوای پاک تنفس کنید.
جالب است بدانید، برخی از گیاهان علاوه بر زیبایی، هوای خانه شما را نیز تمیز و تصفیه می کنند. خوشبختانه، برخی از گیاهان آپارتمانی در پاکیزه کردن هوای خانه نقش موثری دارند.
آلودگی‌هایی که به وسیله اسباب و اثاثیه داخل خانه تولید می‌شوند را نیز نباید فراموش کرد.
گیاهان خانگی نه‌تنها دی‌اکسید‌ کربن فضای بسته خانه را به اکسیژن تبدیل می‌کنند بلکه بسیاری ازآلاینده‌ها را نیز جذب می‌کنند؛ بسیاری از این آلاینده‌ها به صورت گازدرخانه‌ها و دفا‌تر کارمان وجود دارند. گیاهان رایج خانگی ازنظرمیزان توانایی تصفیه کردن هوای فضاهای داخلی مورد آزمایش قرارگرفته‌اند و درنتیجه‌ گیری‌ها مشخص شده است که خوشبختانه آن‌ دسته ازگیاهان خانگی که به بهترین نحوهوا را پالایش می‌کنند، کشت بسیار آسانی نیز دارند.

نفس کشیدن این گیاهان باعث تمیزشدن هوای خانه می‌شود وبه این ترتیب هوایی که نفس می‌کشید سرشار از سلامت است.

نام گیاهان تصفیه کننده

 

نام گیاهان تصفیه کننده

پنج نمونه ازشایع ترین آلاینده های داخل خانه که باکمک گیاهان بالا می توان با آنها مبارزه کردعبارتند از:

بنزن Benzene یک مایع بی رنگ با بوی شیرین که می توان آن را در برخی از محصولات چسب، رنگ، پلاستیک و پاک کننده ها مشاهده کرد. تنفس در هوایی با سطح بالا از بنزن میتواند به خواب آلودگی، سردرد و سرگیجه منجر شود.

فرمالدئید Formaldehyde که یکی از رایج ترین ترکیبات آلی فرار است. قرار گرفتن در معرض آن ممکن است باعث سوزش چشم و گلو، سرفه و آسم شود. فرمالدئید می تواند در چوب فشرده مانند مبلمان، دود شومینه و اجاق چوب، رنگ، لاک الکل، چسب و خوشبو کننده های هوا یافت شود.

تری کلرواتیلن Trichloroethylene و آخرین آنها، تری کلرواتیلن، عنصری که در تعدادی از محصولات خانگی از جمله چسب، لاک، انواع رنگها و جوهرهای پرینترموجود است. قرارگرفتن در معرض این ترکیب می تواند مجموعه ای مهم از تاثیرات را بر سلامتی از جمله تهوع، آسیب کبدی، سردرد، سوزش چشم و مشکلات قلبی داشته باشد. اگر روزانه با این دسته از آلاینده ها درگیرید، فقط تزئینی بودن را ازگیاهان بردارید وببینید که چگونه می توانند برای سلامت شما مفید باشند و هوای خانه شما را تصفیه کنند.

زایلین Xylan عنصری که درتعدادی ازمحصولات ازجمله دود اگزوزاتوموبیل دود تنباکو فرایند جاپ , صنایع مرتبط بارنگ , چرم ولاستیک موجود است .

 

آمونیاک Ammonia
عنصری که درتعدادی ازمحصولات ازجمله شیشه شوها براق کننده های کف بوگیرهای نمکی وکودها موجود است.

 

اگر روزانه با این دسته از آلاینده ها درگیرید، فقط تزئینی بودن را ازگیاهان بردارید وببینید که چگونه می توانند برای سلامت شما مفید باشند و هوای خانه شما را تصفیه کنند
گرداوری توسط مجید جنیدیان باابزاربی نظیر; گوگل

جدول آلاینده ها , منابع وعوارض

جدول آلاینده ها , منابع وعوارض

انواع گیاه خانگی تصفیه کننده هوا

گل آفتابگردان , sunflower
اسپاتی فیلوم , Spathiphyllum / Mauna Loa Supreme
آنتوريوم آندرانوم , Anthorium / TAIL FLOWER
آگلونماها , Aglaonema
بامبو , bamboo
پاپیتال ابلق , Hedera helix
پوتوس ابلق , Epipremnum aureum
داوودی , chrysanthemum
دراسینا , Dracaena marginata
زنبق , Iris
سانسوریا , Sansevieria
کلوروفیتوم برگ گندمی , Chlorophytum comosum
سرخس بوستون , Boston Fern
گیاه عنکبوتی , spider plant
گیاه شامادور یا نخل بامبو , Chamaedorea elegans
گل یاسمین , jasmine

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@

کد: T701
خواب بهتر با گل آفتابگردان (sunflower gerbera daisy)

 

 کد: T702

 بامبو (bamboo) ذرات معلق عنکبوت‌های خانگی را می‌گیرد ونابود می‌کند.

 

 

 کد: T703

گل داوودی (chrysanthemum) بنزن موجود در هوا را پاک می کند.

 کد: T704

Iris

یک جاروبرقی قوی مواد شیمیایی مضر و خطرناکی چون فرمالدئید، بنزن، تری‌کلرواتیلن و برخی مواد دیگر را از هوا پاک میکند.

 کد: T705

 گل یاسمین (jasmine)

 

این گیاه زیبا و خارق العاده اثری آرامش بخش ومسکن بر روی بدن وذهن شما دارد. مطالعات نشان می دهد که این گیاه باعث کاهش سطح اضطراب شده وتاثیربسیاری درافزایش کیفیت خواب دارد

 کد: T706

Chamaedorea elegans

نخل شامادورا یکی ازگیاهانی است که درتصفیه هوا نقش موثری دارد و درهوای خانه نقش سم زدایی را اجرا می کند .

کد: T707

گیاه عنکبوتی (spider plant) در مبارزه با آلاینده‌هایی همچون بنزن، فرمالدئید، منواکسیدکربن و اگزیلن بسیار موثراست.

کد: T708

گیاه سرخس بوستون یا Boston Fern یکی ازبهترین گیاهان برای ازبین بردن آلاینده های محیط های بسته مانند منزل و محل کاروتمیزکننده‌ هوای داخل آپارتمان است زیرا به راحتی آلودگی‌های درون داخل اتاق به خصوص فرمالدئید را حذف می‌کند

کد: T709

این گیاه را روی ستون یا پایه قراردهید یا در کنارپنجره آفتابگیرآویزان کنید چون باعث ازبین رفتن مولکول های بنزن و فرمالدئید هوا می‌شود.

کد: T710

یكی از خواص گیاه Sansevieria كه آن را برای استفاده در منازل مناسب كرده است توانایی این گیاهان در پاك سازی هوا است. بنا بر تحقیقات انجام شده این گیاه می تواند سموم و گازهای آلوده موجود در هوا مانند "تولوئن " یا " فرمالدئید " را تصفیه كند.

 کد: T711

 مطالعات انجام شده توسط انجمن هوای پاک ناسا نشان داده است که این گیاه به حذف مواد شیمیایی مانند فرمالدئید وهمچنین تولوئن از هوای محیط کمک میکند

 کد: T712

 پوتوس ابلق یا "پوتوس قلبی" یا " پوتوس طلایی"  (Epipremnum aureum)

این گیاه درسالم‌سازی هوای خانه موثربه حساب می‌آید

کد: D2013

 مبارزه با آلودگی هوا با پاپیتال ابلق

نام انگلیسی: (Hedera helix)
این گیاه از سوی ناسا به‌عنوان بهترین گیاه برای تصفیه هوای خانه معرفی شده است.

 کد: T714

 این گیاه که رنگ‌های مختلفی اعم از قرمز و طلایی دارد یکی از بهترین گل‌ها برای تصفیه هواست. به دلیل تاثیر بسیار مثبت آگلونما در تصفیه هوای خانه، به آن فیلترهوا می‌گویند.

کد: D2015

آنتوریوم نیزیکی ازگیاهان پاک کننده هوای داخل خانه است. گل آنتوریوم گیاه زیبای آپارتمانی است. برگهایش کشیده و خنجری به رنگ سبز پررنگ و براکته هایش قرمز و قلبی شکلند.

 کد: T716

 نام علمی : Spathiphyllum Mauna Loa Supreme
خانواده : گلشیپوریان - Araceae
بومی منطقه : آمریکای مرکزی

کد: D2017

گیاهی است با برگ های پهن و بزرگ و در برخی واریته ها باریک و نیزه ای که از ویژگی تزئینی این گیاه می باشد. خوبی آگلونما آن است که میتواند در نور ضعیف رشد کند که واریته های دارای رگه های سفید یا زردنسبت به واریته هایی که سبز یکدست هستند به نور کمتری نیاز دارند.

کد: D2018

به گفته ناسا (سازمان فضایی آمریکا) آگلونما یکی از بهترین و قدرتمندترین گیاهان برای پاکسازی هوای آلوده داخل منزل از سم هایی مانند بنزن و فرمالدهید ها می باشد.

 کد: T719

 گل آنتوريوم آندرانوم (TAIL FLOWER) بخصوص براي پرورش در گلخانه مناسب است زيرا در اين مكان است كه مقدار رطوبت ، درجه حرارت و آبياري به راحتي قابل كنترل مي باشد

کد: D2020

گیاه خانگی اسپاتی فیلوم

مشخصات : اسم علمی این گیاه Spathiphyllum wallisii ، از خانواده Araceae می باشد.

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@