سیب آس|فروش مهندسی مواد|تجهیزات ساختمان|تاسیسات|صنعت|خدمات الکترونیکی

آمار بازديدكنندگان

تسهیلات دولتی برای شرکتهای خصوصی در کانادا

یکی از دلایل ضعف رشد تشکیلات اقتصادی  مهاجرین در کانادا ، عدم اطلاع کامل از امکانات و ظرفیتهای مختلف اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی موجود در کشور وسیع و توانمند کانادا می باشد. قطعا باور دارید که در کانادا رقابتهای اقتصادی بسیار سنگین است و از طرفی "مجانی به کسی پول نمی دهند". اما افراد خلاق و کارآفرین در این کشور از موقعیتهای رشد بسیار مناسبتری برخوردار می باشند، فقط باید از ابزار و امکانات موجود در جامعه به درستی استفاده نمایند.

اولین و مهمترین مشخصه بازار فعالیتهای اقتصادی در کانادا ، میزان تنوع محصولات و امکانات مختلف زندگی در این کشور با اقتصاد پویا می باشد. این پیشرفت حاصل نگردیده است مگر با استفاده از مهارتها و خلاقیتهای کلیه افرادی که به نوعی در گسترش و تقویت پایه های اقتصادی کانادا سهیم بوده اند.

معمولا صاحبان بیزنسهای خصوصی در کانادا بسیار علاقمند هستند که بدانند که چه نوع تسهیلات مالی برای بیزنسها می توان از دولت کانادا و یا سایر موسسات مالی مثل بانکها دریافت نمود . این سئوالات عبارتند از:

"آیا میتوان کمک مالی بلاعوض گرفت ؟  ویا اینکه وام دولتی به بیزنس من تعلق می گیرد؟"

معمولا سئوالات فوق فقط دارای جواب "بله" ویا "خیر" نمی باشند. چون بسیاری از فعالیتهای اقتصادی و بیزنسها شامل هر دو نوع کمک مالی (وام و کمک بلاعوض) می باشند، بعضی دیگر نیز فقط شامل فقط یک نوع کمک (وام) می باشند. به طور کلی دولتهای مرکزی و استانی در کانادا با بیش از چهارصد برنامه مختلف از کلیه فعالیتهای اقتصادی بخش خصوصی در کانادا حمایت می کنند که هر کدام از این برنامه ها دارای ضوابط و قوانین خاص خود می باشد که باید توسط متقاضی در یافت تسهیلات مالی در ابتدا برآورده شود.

معیار دریافت تسهیلات مالی دولتی فقط به نوع فعالیت آن شرکت بستگی ندارد. بلکه اهداف انجام آن فعالیت نیز بسیار مهم می باشد. گسترش فنی و تکنیکی و ارتقای تکنولوژیکی شرکت های خصوصی مهمترین شرط اعطای تسهیلات مالی بلاعوض از طرف دولت کانادا می باشد. اگر شما دارای هر نوع خلاقیت و نوآوری در زمینه کاری خود هستید و به کمک این خلاقیت توانسته اید که کیفیت محصولات خود را افزایش دهید و یا بهره وری تولید را بیفزایید ، به نوعی کار خود را سریعتر و با دقت بالاتر ویا با ضایعات کمتر انجام دهید ، بابت این افزایش راندمان و کارایی می توانید از کمک مالی بلاعوض بهره ببرید. همچنین اگر برنامه ها و فعالیتهای یک شرکت باعث ایجاد شغلهای جدید و یا افزایش صادرات به خارج از کانادا گردد ، باز هم به نوعی روی کمک بلاعوض مالی دولت می توان حساب کرد.

بزرگترین و مهمترین تسهیلات بلاعوض مالی که دولت کانادا به بیزنسهای خصوصی کوچک (حتی یکنفره)  پرداخت می کند ، برنامه(SR&ED) می باشد. در این برنامه سالانه بیش از 5 میلیارد دلار به شرکتهای خصوصی در کلیه زمینه ها و رشته ها پرداخت می گردد. دریافت این تسهیلات به شرط ارائه مدارک کامل تضمین شده می باشد، که با استفاده از مشاوره مناسب می توان قبل از ارسال مدارک این اطمینان را حاصل نمود. جهت اطلاع بیشتر در این خصوص می توانید به وب سایت رسمی اداره مالیات کانادا به نشانی ذیل مراجعه نمایید. http://www.cra-arc.gc.ca/sred/

ازجهت دیگر ، اگر هدف گسترش تجاری و سودآوری یک فعالیت اقتصادی باشد، دولت همچنان به شرکتهای خصوصی تسهیلات مالی پرداخت می نماید ، ولی به ازای آن در سود حاصله نیز مشارکت می نماید. به طوریکه با ارائه وامهای مختلف به شرکتهای خصوصی کانادایی ، نسبت به تقویت بنیه مالی و تسهیل گردش پولی آن شرکت می نماید.

نکته بسیار مهم اینست که در بسیاری از موارد این دو نوع هدف (گسترش فنی و گسترش تجاری) بصورت لازم و ملزوم یکدیگر می باشند ، مثلا با تولید یک محصول جدید (گسترش فنی) با کیفیت بالاتر و عملکرد بهتر ، امکان افزایش فروش و درآمد (گسترش تجاری) برای یک شرکت خصوصی بوجود می آید. بنابراین همزمان امکان استفاده از وامهای دولتی موجود است و هم می توان از تسهیلات بلاعوض مالی بهره برد.

مهمترین برنامه ارائه تسهیلات دولتی به شرکتهای خصوصی ارائه وام کم بهره از طریق بانکهای مختلف می باشد. این برنامه که "Small Business Loan” نام دارد . این وام جهت هر گونه گسترش تجاری یک بیزنس پرداخت می گردد. اما از مهمترین موارد می توان به عوامل ذیل اشاره نمود: 1- خرید تجهیزات و ابزار و ماشین آلات جدید. 2- گسترش مکان فعالیت ( محل بزرگتر). 3- خرید مواد اولیه جهت افزایش تولید. 4- تجهیز محل فروش و اداری. 5- افزایش ظرفیت تولید. 6- .....

البته برای اخذ این کمک ارائه برنامه مناسب و قوی تجاری  (Business Plan) ضروری می باشد.

کارشناسان ما آماده راهنمایی و ارائه برنامه درزمینه فوق می باشند. لطفا با ما تماس بگیرید.

Scroll to Top

سيب آس ® یک علامت تجاری ثبت شده است. هرگونه کپی برداری و ایجاد تشابه پیگرد قانونی دارد.