شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

نوئل آبی

 کد: D1002

 یکی از زیباترین گونه های سوزنی برگ است که به خاطر فرم ورنگ زیبا ی سوزنهای آن، بیشتر از دیگر گونه های جنس نوئل، جهت فضای سبزومحیط زیست شهری کاشته میشود.

 

نوئل آبی

کاج نوئل ( کریسمس ) یکی ازدرخت های مناطق سرد سیرو قطبی می باشد و درنیم کره های شمالی قطب بسیار مشاهده می شود .این درخت برای جشن کریسمس ازاین ناحیه به مناطق مختلف صادرمی شود.
کاج نوئل یکی از درختانی است که چوب بسیارمرغوبی دارد به همین دلایل این درخت بسیارزیاد مورد توجه تاجران جهان قرار گرفته است ودربازار گل وگیاه جهانی بسیارخرید وفروش آن صورت می گیرد .
از این گیاه به دلیل این که نگهداری بسیارآسانی دارد علاوه بر مصارفی که دربالا به آن اشاره کردیم برای زیبایی باغ و باغچه نیز بسیاراستفاده می شود .
این گیاه همانند مابقی گیاهان به آب ، نور، خاک مناسب و دمای ایده آل ، هرس کردن و تغذیه مناسب احتیاج دارد وهمچنین روش تکثیرآن بسیارمهم می باشد که دراینجا توضیح مختصری دررابطه با هریک ازاین موارد داده ایم .

آبیاری: وقتی کاج را می کارید تا دو سالگی گیاه آن را به خوبی آبیاری کنید اما وقتی درختتان بالغ شد هفته ای یک بار به صورت کاملا عمقی آن را آبیاری کنید .

نور:کاج نوئل هم در سایه هم در آفتاب رشد می کند اما اگر واقعیت را بخواهید این گیاه در روز حداق به شش ساعت آفتاب نیاز دارد .

خاک:این کاج درهرنوع خاکی قابل رشد است زیرا بسیارمقاوم دربرابرسختی می باشد اما توجه داشته باشید که ریشه های کاج سطحی است ودرطوفان ها احتمال افتادن آن زیاد است .

دما:کاج نوئل مانند مابقی کاج ها دربرابرسرما بسیار مقاومت می کند به همین دلیل برای رشد بیشتر به مناطق سردسیر علاقه دارد.

هرس:اگر می خواهید درخت کاج نوئل شما پرشاخه وزیبا شود آن را هرس کنید وشاخ وبرگ های آسیب دیده را سریعا جدا کنید .

 

خواندن 441 دفعه

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@