شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

کاج سرو خمره ای نوکدار

کد: D1001

 کاج سرو خمره ای نوکدار(Platycladus orientalis) بومی شمال غربی چین، کره و مناطق همجوارروسیه است اما انسان آن را وارد طبیعت نقاط دیگر دنیا ازجمله ژاپن، هند وایران کرده است.

 

کاج سرو خمره ای نوکدار

در چین به نام درخت زندگی شناخته می شود، شاید این نام براساس طبیعت همیشه سبز وبدون تغییردرخت در آب و هوای سرد و خشک شمال غرب چین باشد
نوع پا بلند این درخت درایران با نام سرو طَبَری شناخته می شود .از سوزنی برگان همیشه سبزاست ،دارای برگهای فلس مانند به صورت جفت های متقابل و کمی پهن می باشد که به حالت ورقه مانند به رنگ سبز روشن هستند.
سرو خمره ای توپی
نوعی دیگر از کاج سرو خمره ای نوکدار وجود دارد که حالت گرد و توپی دارد که به کاج سرو خمره ای توپی (کامیس خمره ای توپی) مشهور است.

کاج سرو خمره ای نوکدار

سرو طَبَری و رقم پا کوتاه آن که به سرو خمره ای معروف است، گیاهی است که هم درمحل اصلی وهم در آب و هوای معتدل مناطق دیگر به عنوان درخت تزئینی به خاطر شادابی وعمردراز آن کاشته می شود. از چوب این درخت درمعابد بودایی برای ساخت و کارهای ساختمانی و نیز به عنوان عود برای سوزاندن مورد استفاده است
و گفته شده که بازمانده‌های سروهای خمره‌ای که در پیرامون نیایشگاه‌های بودایی کاشته می‌شده در شمال چین دیده شده,چوب آن امروزه هم در نیایشگاه‌های بودایی هم برای ساختمان‌سازی و هم به عنوان عود بکار می‌رود.
برگ‌های سرو خمره‌ای فلس‌مانند به صورت توده‌های مسطح عمودی است که درانتهای شاخه‌ها واقع شده‌اند. سرو خمره‌ای درخت یا درختچه‌ ای است کوتاه وبوته‌ای با تاج متراکم، باریک وهرمی‌شکل، دارای شاخه‌های گسترده و بالارونده, پوست تنه آن نازک و به رنگ آجری است.

 

خواندن 471 دفعه

موارد مرتبط

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@