شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

آشنایی با باغچه تراس

داشتن یک باغچه تراس تا حد زیادی باعث خرسندی شما می گردد. هنگامی که گوجه فرنگی، فلفل، گشنیز و غیره در حال رشد را از گلدان های کوچک در باغ خود مشاهده میکنید، شما به طور طبیعی دوست دارید تا آن را (باغبانی) بیشتر و بیشتر انجام دهید. افرادی که این کار را برای مدتی انجام می دهند افراد فصلی نامیده می شوند. اما اجازه دهید تا درباره آنچه که افراد تازه وارد نیاز به انجام آن برای برخوداری از یک باغچه سبزی کاری خانگی زیبا دارند صحبت کنیم. در وهله اول به یک فضای کافی در تراس خود نیاز می باشد تا گیاهان قادر به نفس کشیدن باشند. سپس این به نور خورشید کافی نیاز دارد. اگر تا اینجا واجد شرایط می باشید، شما باید مطالب بعدی را مطالعه کنید.

1. برخی مطالب کلی که در ابتدا بایستی به آن توجه کنید.
•  انتظار نداشته باشید یکباره همه چیزی را یاد بگیرید . دانش به مرور زمان فرا گرفته می شود. دست از تلاش برندارید زیرا کسب تجارب دسته اول حائز اهمیت می باشد.
• از حشرات و کرمهای زننده هراس نداشته باشید. آنها اجتناب ناپذیر می باشند.
• از منابع مختلف برای کسب آگاهی درباره باغبانی تراس استفاده کنید. این باعث می گردد تا اطلاعات شما درباره چیزهایی بروز باشد.
• چنانچه شا از فرو بردن دست برهنه خود به درون خاک احساس ناراحتی می کنید از دستکش استفاده کنید.
•  در صورت امکان فعالیت های باغبانی روزمره خود را یادداشت کنید.

2. از کجا شروع کنیم ؟
پیدا کردن فضای مناسب
• اگر شما دارای بالکن یا تراس متعددی می باشید ،شما باید آن مورد را انتخاب کنید از نور خورشید به میزان مناسبی برخوردار می باشد.
• اگر بالکن شما کوچک می باشد ، این باید از ظرفیت نگهداری تعدادی جعبه های سنگین برخخودار باشد. نسبت به اتخاذ آب بندی و خروجی تخلیه آب به میزان کافی اطمینان حاصل کنید، این فوق العاده حائز اهمیت می باشند.

خریداری ظروف با اندازه درست
• اندازه ظرف به آنچه که قصد کاشت آن را دارید بستگی دارد.
ظرف باید قادر به نگهداری خاک، آب و گیاه در حال رشد باشد. به محض شروع، شما می توانید از هر چیزی که در دسترس شما می باشد به خوبی استفاده کنید- حتی یک روغن می تواند کارایی داشته باشد !
•  اگر می توانید  از بکارگیری پلاستیک خودداری کنید، زیرا در بلند مدت می تواند با رشد و کیفیت گیاه تداخل پیدا کند.

آبیاری
• این مهمترین بخش رشد یک باغچه سبزی کاری خانگی یا باغچه تراس می باشد. بسیاری از مردم فکر می کنند که آبیاری مداوم باعث تولید گیاهان سالم تری می گردد. اما این یک افسانه است. آبیاری بیش از حد در واقع می تواند باعث ویرانی بوته های شما گردد.
• همچنین حالت در مورد آبیاری اندک صدق می کند. آبیاری بی نهایت اندک باعث می گردد تا از بسیاری چیزها که برای رشد و شکوفایی نیاز می باشد محروم گردد.
• به طور کلی آبیاری گیاهان هر دو روز یکبار کافی می باشد، اما شما می توانید درباره وضعیت خودتان قضاوت کنید. سرعت خشک شدن آب در هر ظرف را مورد مشاهده قرار دهید و برای برنامه آبیاری خود بر طبق آن برنامه ریزی کنید.

نور خورشید مورد نیاز
• برخی از گیاهان به نور خورشید زیادی نیاز ندارند و برخی دیگر به مقدار کافی نیاز دارند. براین اساس گیاهان را در یا دور از نور خورشید قرار دهید.
•  اگر درباره نیازهای گیاه مطمئن نیستید، آن را در اینترنت جستجو کنید شما باید اطلاعات  مورد نیاز در این باره بدست آورید.
تمامی این مراحل به شما کمک می کند تا پروژه باغبانی خود را شروع کنید. بنابراین اگر قصد ایجاد یک باغچه خانگی دارید ،بنابراین وقت را بیش از از این از دست ندهید. همین الان شروع کنید!
تا آنجا که هند دارای تنوع زیادی می باشد ، زبان نیز از تنوع زیادی برخودار می باشد و اینکه گل یاس در هند موگهارا ،گل یاس عربی، مالیکا ،کوندومالیگای و همچنین ، مهتاب در باغ نامیده می شود، در جائی که موگهارا نامی است که از محبوبیت زیادی برخودار می باشد ! گل های این گیاه به طور گسترده ای به پرستش کنندگان خدایانی مانند شیوا و برهما تقدیم می گردد و بنابراین کاملا محبوب می باشد.
گل یاس یک بوته همیشه سبز نیمه نرم ساقه می باشد که دارای گل های سفید رنگی می باشد که براساس نام طبقه بندی بعنوان یاسمن شناخته می شود.
گل یاس یا موگهارا بواسطه شکوفه های گرد سالانه ،عطر شیفته کننده و برگهای براق مورد تشخیص قرار می گیرند و بعنوان یکی از گل های معطر بر روی زمین شناخته شده است! با توجه به رایحه شگرف آن گل یاس یا موگهارا یک گیاه عجیب محسوب می گردد به طوری که حتی به  توجه زیادی نیاز ندارد، اما نگهداری و مراقبت خوب گیاه بهترین شکوفه ها را به دنبال دارد !
بنابراین برخی دستورالعمل ها برای رشد و در جهت کمک برای شکوفه دادن بهتر گل های یاس در یک محیط گلدان در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

خواندن 1879 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:38

دسته بندی کامل مقالات

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@