شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

باغبانی یک سرگرمی است

باغبانی یک سرگرمی باغبانی یک سرگرمی

 

باغبانی علم، هنر و توانایی تولید گیاهان باغبانی است که به مطالعه جنبه های مختلف تولید گیاهان باغی می پردازد.

 

باغبانی یک سرگرمی است

باغبانی یک ترکیب عالی‌ ازعلم وهنرمی‌باشد. بخشی ازآن تماما درباره تحسین زیبایی‌های طبیعی وبخش دیگری از آن شامل دانش ومهارت‌هایی است که برای زیبا به نظررسیدن این‌ زیبایی‌ها نیازاست که استفاده شود. برای یک تجربه لذت‌ بخش باغبانی، شما باید مقدار زیادی ازدانش مربوطه را داشته باشید , پس بیایید در کنار هم شروع کنیم
باغبانی یک سرگرمی است که استرس را از بین می برد. کار درطبیعت یک تجربه لذت بخش است که روح را آرام می کند. بوی گیاهان، نسیم و نورخورشید، همه به آرام کردن ذهن کمک کرده خلق وخوی را بهبود میدهد. به علاوه، وظایف باغبانی ذهن را تسکین میدهد. دانشمندان نشان دادند که باکتری های موجود در خاک به تولید سروتونین مغز کمک میکند که مانند یک داروی ضد افسردگی کار میکند , محققان بر این باورند که باکتری های موجود درخاک می تواند موجب افزایش یادگیری، شود. باغبانی همچنین به سلامت جسمی با فعالیت هایی نظیرحفر، کاشت، علف هرز کشیدن و برداشت تقویت استخوان ها و ماهیچه ها کمک میکند .
باغبانی باغچه کاری و طراحی واجرای فضای سبزحیاط فقط کاشت، هرس وآبیاری نیست بلکه ایچاد یک فضای جادویی است که با دیدن آن دوست داریم ساعت ها به تماشای فضای سبزحیاط پرازگل وتزیینات رنگارنگ بشینیم و لذت قدم زدن در محوطه با فضای سبز زیبا رو بچشیم..
نگهداری فضای سبز مهمترین اصل فضای سبزاست به نگهداری ازفضای سبزخود اهمیت بدهید،چون گل و گیاه مانند انسان یک موجود زنده است و نیازبه مراقبت و نگهداری هرروزه دارد.

طراحي فضاي سبز، درهرمقياسي بايد مبتني برآسایش، زيبايي، جذابیت تدوام و صرفه ي اقتصادي باشد. طراحي فضاي سبز، فرآيندي انساني است
آن چه كه بايد در طراحي، به آن توجه داشت، اين است كه برای طراحي يك فضاي سبزنمي توان بدون توجه به كل، در مورد جزء, برنامه ريزي و طراحي انجام داد.
طراحی فضای سبز با تأکید بردوعامل استوار می باشد , یکی تهیه طرح فضای موردنظرومورد دیگر استفاده از عناصری که به فضای ما چشم انداز خاصی می دهد , کاشت درختان، گل ها و..که در جهت زیباشناسی، زیست محیطی ما را دراجرای کارمان موفق میکند.
در طراحي فضاي سبز، از گياهان به عنوان عناصرمعماري مي توان استفاده كرد . اين عناصر، همانند ديگر عناصري كه در طراحي به كار گرفته مي شوند، از ويژگي هاي بصري مانند: نقطه، خط، فرم، رنگ وبافت برخوردار هستند.
اين ويژگي ها باید براساس اصول زيبايي شناختي، يعني ريتم، وحدت، تناسب، تعادل ،توازن و مقياس چيده شوند تا بتوان به محيطی دلپذير دسترسي پيدا كرد.

 

خواندن 610 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:30

دسته بندی کامل مقالات

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@