شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

مراقبت از گیاهان در محیط داخل

مراقبت از گیاهان در محیط داخل با هیجانات و چالشهای خاص خود همراه می باشد. اگر عاشق گیاهان هستید،قطعا از روند رشد و پرورش باغچه خود بعلاوه گیاهان داخل منزل لذت خواهید برد.
نگه داری گیاهان داخل منزل در شرایط اولیه به اندازه آنچه که در ابتدا به نظر می رسد سخت نمی باشد. تنها به اطلاعات اندکی درباره گیاهان نیاز دارید. در اینجا برخی دستورالعمل های فوق العاده مهم برای حفظ گیاهان در محیط داخل ارائه می گردد به طوری که راه طولانی در خلق یک باغچه خانگی جذاب در خانه شما را سپری می کند.

شناخت گیاهان داخل خانه:
از آنجائی که آنان در محیط داخل رشد می کنند، این گیاهان از نیازهای خاصی در مقایسه با یک باغچه در فضای باز برخودار می باشند. حائز اهمیت است تا این تفاوت اساسی تمامی گیاهان اعم از تغذیه، آب و نور خورشید یکسان می باشد، مقدار مورد نیاز لز یک گیاه تا گیاه دیگر و محیط رشد آنان با یکدیگر تفاوت دارد. افزایش دانش و شناخت درباره گیاهان در محیط داخل به وضوح اولین گام می باشد. کتاب ها را مطالعه نموده، بصورت آنلاین جستجو نموده یا با محل پرورش و فروش گل و گیاه مشورت کنید

انتخاب گیاهان مناسب:
حائز اهمیت است که تنها آن دسته از گیاهان را برای خانه خود انتخاب کنید که به راحتی می توانند در محیطی رشد کنند که شما آنرا تهیه نموده اید . به دنبال برخی گیاهان عجیب و غریب نباشید که رشد آنان با آب و هوا و سایر شرایط شما سازگاری ندارد. همچنین نسبت به خرید گیاهان از محل خرید و فروش گل و گیاه متعهد اطمینان حاصل کنید به طوری که می توانید بهترین و سالمترین نمونه ها را بدست آورید.

تهیه مقدار مناسب آب:
آبیاری ناکافی یا بیش از حد یکی از دلائل اصلی عدم درخشندگی باغچه خانگی محسوب می گردد. آب خیلی کم برروی ریشه های گیاه فشار وارد می کند در حالی که آب بیش از حد به پوسیدگی ریشه منجر می گردد. بنابراین حائز اهمیت است که تنها آب به مقدار کافی به طور منظم و مداوم در طول سال فراهم گردد. شما بایستی گیاهان را با توجه به فصل آب داده به طوری که نیاز به آب تا حد زیادی با تغییرات فصلی متفاوت می باشد.
تهیه کود به مقدار کافی
تهیه کود به مقدار کافی بویژه برای گیاهان در محیط داخل حائز اهمیت می باشد زیرا آنان از یک ذخیره مواد مغذی محدودی برخودارند. مواد مغذی موجود در خاک یک گیاه گلدانی می تواند به سرعت مورد استفاده قرار گیرد تا گیاه با یک کمبود مواجه گردد. بنابراین حائز اهمیت است تا در فواصل زمانی منظم کود به گیاه اضافه گردد.

کنترل آفات:
گیاهان داخل اتاق در قبال گسترش آفات حساس می باشند زیرا آنان در یک فضای بسته و محدود با یکدیگر زیست می کند. بنابراین حائز اهمیت است تا اقدامات مناسبی انجام گیرد تا اطمینان حاصل گردد که آفات و حشرات در وهله اول از خانه شما دور گردیده است. از خرید گیاهان معیوب یا آلوده خودداری کنید. گیاهانی را که خریداری می کنید به مدت چند روز جداگانه نگه داری کنید تا از عدم وجود هرگونه مشکلی اطمینان حاصل گردد. این ایمنی سایر گیاهان را تضمین می نماید. در صورت کشف برخی مشکلات، آنان را جداگانه نگه داری کنید و تحت درمان قرار دهید تا زمانی که مشکل رفع گردد.

خواندن 713 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:32

دسته بندی کامل مقالات

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@