شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

10 گياهي که نبايد در حياط خانه کاشته شود

10 گياهي که نبايد در حياط خانه کاشته شود:

بسياري از گل ها زيبا و چشم نواز هستند، اما محققان مي گويند همه آنها براي کاشتن در حياط خانه به دليل سمي بودن،صدمه زدن به حاصلخيزي خاک و تجمع انواع حشرات براي سلامتي و بهداشت خانه مفيد نيستند.

ده گياهي که نبايد در حياط خانه کاشته شود

به گزارش ايرنا از enviro.com ، محققان آمريکايي در رشته کشاورزي مي گويند:تحقيقات نشان مي دهد که به طور مشخص کاشت 10 نوع درخت و درختچه در باغچه، حياط خانه و فضاي سبز آپارتماني مناسب و مفيد نيستند.
اين محققان محيط زيست،نسبت به کاشتن اين گياهان در اماکن شخصي و عمومي مانند فضاي سبز برج ها کارت قرمز داده اند.
بهتر است قبل از کاشت هر نوع گياه در حياط خانه ها، فضاي سبز آپارتمان ها يا ويلاي شخصي به فهرست اين درختان نگاهي دوباره بياندازيد.

 نعناع:
نعناع گياهي با رشد فوق العاده سريع و مناسب است. بسياري از افراد از آنجا که اين گياه معطر بوده و جنبه خوراکي دارد و از آن هم در غذا و هم در توليد نوشابه هاي مختلف استفاده مي شود اقدام به کاشت آن در باغچه خانگي خود مي کنند که اين اقدام درستي نيست و بهتر است اين گياه در صورت علاقمندي در گلدان کاشته شود.
ريشه گياه نعناع در خاک به صورت بسيار سريع رشد مي کندبه گونه اي که از آن به عنوان يک گياه با ريشه مهاجم در خاک ياد مي شود و به همين علت در زماني کوتاه تمام فضاي سبز باغچه کوچک خانه ها را به همان روش علف هرز اشغال مي کند.
با اين اوصاف اگر هنوز مايل به کاشت گياه نعناع هستيد حتما در يک گلدان بزرگ و جدا از باغچه خانگي اقدام به اين کار کنيد.

آلوئه ورا:
آلوئه ورا يک گياه شاداب و بسيار مفيد و سرشار از آب است. اين گياه به ويژه براي پوست سوخته قدرت درمانگري شگرفي دارد. البته اگر اين گياه به طو تصادفي توسط بچه ها با پوست خورده شود به دليل سمي که در زيرپوست آلوئه ورا وجود دارد دل پيچه شديد و معده درد بسيار ايجاد مي کند. علاوه براين اگر حيوان خانگي نيز از اين گياه استفاده کند دچار بيماري مي شود. ازاين رو بهتراست اين گياه نيز خارج از باغچه خانگي و به صورت مجزا با قابليت کنترل کاشته شود.

گياه شابيزک:
شابيزَک ميوه هاي بنفش و تيره دارد و داراي ماده? سمي آتروپين است که به عنوان مخدر به کار مي رود. ماده? سمّي آن در ريشه هاي ضخيم جمع مي شود و اين گياه به شدت سمي است. اين گياه گل زنگوله مانند با ميوه اي به رنگ ارغواني دارد که در صورت خوردن به ويژه توسط کودکان بسيار سمي و خطرناک است.

بامبو:
بامبو گياهي سخت با ريشه هايي دونده است. سختي اين گياه و رشد سريع و تجديد پذيري آن سبب شده تا در بسياري از مناطق حاره يکي از منابع ساخت کلبه هاي روستايي باشد. ريشه اين گياه نيز به سرعت در تمام خاک باغچه شما نفوذ کرده و به صورت تهاجمي مانع از رشد ساير گياهان مي شود. علاوه براين ريشه کني اين گياه از باغچه بسيار سخت است و همين امر هر نوع تنوعي را در باغچه هاي خانگي با چالش روبه رو مي کند.

درخت گل ابريشم:
درخت گل ابريشم با گل هايي پر مانند وبرگ هاي سوزني و صورتي رنگ مانند سرخس بسيارپرزرق و برق به نظر مي رسد، اما اين گياه نيز فوق العاده تهاجمي است و بلافاصله پس ازتخم ريزي سراسر فضاي سبز محل کاشت خود را در قبضه مي گيرد. خلاص شدن از اين گياه پس از يک بار کاشت تقريبا محال است.

لند اسکيپرآمريکايي:
اين گياه که بسيار مشابه گياه زرشک ژاپني است اين گياه با استفاده از گونه هاي پرخار و کشت متراکم در حاشيه باغ ها هاي بزرگ به عنوان حصار غير قابل نفوذ حتي در برابر حيوانات استفاده مي شود اما در باغچه هاي کوچک رفت و آمد را بسيار محدود ، دشوار و حتي خطرناک مي سازد.

بنفشه آبشاري:
بنفشه آبشاري که به رنگ هاي متنوعي در طيفي از رنگ هاي بنفش وجود دارد ، درواقع گياه پرقدرتي براي ريشه دواندن است و حتي مي تواند در فواصلي بسيار دورتر از محل کاشت خود نيز رشد کرده و دوباره سر از خاک درآورد. اين گياه زيبايي خاصي به باغچه هاي خانگي مي دهد اما بهتر است در محوطه هاي سبز کوچک ازآن استفاده نشود.

تاج خروس :
گياهي با گرده افشاني بسيار بالا است. اين گياه براي کساني که به نوعي از بيماري هاي آلرژيک رنج مي برند سبب تشديد بيماري آنها مي شود.

گياه لوبيا کرچک :
اين گياه که رشد بسيارسريعي دارد اما دانه هاي اين گياه بسيارسمي هستند و مصرف آن براي هر دو انسان و حيوان خطرناک و مضر است.

يوکا آمريکايي :
يوکاي آمريکايي با برگ هاي بزرگ و خاردار بسيار خطرآفرين است. ريشه اين گياه نيز به سرعت در بخش هاي مختلف خاک رشد مي کند. اين گياه به ويژه براي کودکان خطرساز است.

خواندن 3269 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:49

دسته بندی کامل مقالات

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@