شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

چمن طبیعی

  چمن طبیعی

چمن به عنوان یک جز ازگیاهان زینتی فضاهای سبز محسوب می‌گردد.
بهترین زمان برای کاشتن چمن تازه، اواخر زمستان واوائل بهار است؛ زیرا در این زمان چمن به راحتی می‌تواند ریشه بدهد. برای کاشت چمن تازه به راهنمایی‌های ما توجه کنید.
رشد چمن در باغچه علاوه برزیبایی منحصر به فردی که دارد ازفرسایش تدریجی خاک جلوگیری می کند.
فصل بهارزمان بسیار مناسبی برای رشد چمن است، زیرا چمن کاشته شده با بارش‌های بهاری به وفور آب می‌خورد.
اوایل بهارزمان بسیار مناسب برای رویش چمن های فصل سرد است. چمن جوان زمان کمتری برای پا گرفتن قبل از آغاز هوای گرم دارد. اما اگر به اندازه کافی زود شروع کنید با نتایج رضایت بخشی رو به رو می شوید.
دومین زمان بسیار مناسب برای رویش چمن ها اواخرتابستان تا اوایل پاییزاست.درواقع زمانی ازسال که زمین هنوزبرای جوانه زنی سریع به اندازه کافی گرم است بهترین زمان برای کاشت بذرچمن به شمارمی رود. چمن جوان همه فصل سرد آینده را برای پا گرفتن فرصت دارد.
ممکن است که این مهم ترین مرحله باشد.با اولین آبیاری,مطمئن شوید که آب به اندازه کافی برای مرطوب شدن خاک زیرین, به عمق حداقل پانزده تا هیجده سانتی متراعمال میشود. ممکن است لازم شود چندین باردر فواصل زمانی کوتاه آبیاری کنید تا بستر کاملاٌ مرطوب شود. بعد از آن,به اندازه ای آبیاری کنید که سه سانتی متر بالایی مرطوب شود.
هنگامی که چمن جدید شما پا گرفت، می توانید با توجه به وضعیت آب و هوا کمتر آبیاری کنید.
هنگامی که زمین زیبا وهموارشما ازچمن های جوان پوشیده شده است ،ابیاری را کمتر کنید وسعی کنید یک روزدرمیان آبیاری را انجام بدهید. چمن را با دقت نگاه کنید . اگر رنگ چمن شروع به تغییر رنگ از سبز روشن به خاکستری کرد ،نیازبه آبیاری دارد . ممکن است مجبورشوید بخش هایی را که سریع خشک می شوند خودتان با شلنگ آبیاری کنید. اگرچمن خشک نشد ، فواصل زمانی بین آبیاری را حفظ کنید ، هنگام آبیاری فراموش نکنید که آبیاری عمیق انجام دهید زیرا رطوبت زمین تا بیست سانتی گرفته میشود .اگر کم آب پاشی انجام دهید در نهایت با یک چمن لکه دار رو به رو میشوید.
بعد از اين كه چمن شما رشد كرد،محافظت ازاين چمن كه دوستدار طبيعت است مي تواند به نگهداري زمين و محيط زيست سالم كمك كند.هنگام هرس کردن، آن‌ها را خیلی کوتاه نکنید.

 چمن زنی

مهم ترین فاکتوردرچمن زنی، ارتفاع چمن و تناوب انجام عملیات چمن زنی می باشد. بهترین ارتفاع برای برش چمن برای تمام انواع چمن،حدود پنچ تا شش سانتی مترمی باشد. برش چمن درارتفاع کمترازپنچ سانتی متر، ازآنجایی که به کاهش فتوسنتزمنجرمی شود، باعث کاهش خشکی وافزایش تنش گرمایی به زمین می شود و شرایط را برای رشد علوفه هرز، وتکثیرآقات و بیماری ها فراهم می نماید.
در تمام طول سال چمن را با ارتفاع یکسانی کوتاه نمایید. نیازی نیست که درتابستان یا زمستان طول برش چمن را تغییر دهید.
در هر مرتبه چمن زنی، تنها یک سوم ازارتفاع چمن را کوتاه نمایید. بنابراین ممکن است در روزهای حاصلخیز بهار فاصله بین هر دو مرتبه چمن زنی به یک هفته برسد، در حالیکه این فاصله در روزهای دیگر سال که رشد چمن به واسطه دمای هوا یا میزان خشکی کند تر می شود، به ده روز تا دو هفته برسد.
سعی کنید چمن بریده شده را بر روی زمین رها کنید. چمن های بریده شده، که به عنوان مالچ از آنها استفاده می شود، به سرعت خشک و تجزیه می شوند و با حجم بالایی ازمواد مغذی که دارند، به عنوان یک کود ارزان قیمت و قوی (معادل یک واحد کود رایج در سال) برای خاک به حساب می آیند.
در تحقیقی که در یکی از ایالات آمریکا انجام شد، شصت تا هشتاد درصد ازفسفر موجود در آب های سطحی شهری ازچمن های بریده شده وبرگ های ریخته شده برسطح زمین نشأت می گرفت.

نگهداری چمن

سعی کنید برروی چمنی که هنوز به خوبی درخاک ریشه ندوانیده است، راه نروید. اگرهوا مناسب باشد، چمن رشد می‌کند.
تعداد درختان را کاهش دهید تا مقدار کافی از نور خورشید به زمین برسد.
ماشین چمن زنی تیزی تهیه کنید و تنها زمانی که چمن خشک است آن را کوتاه کنید.
زهکشی درچمن را بهبود دهید و برای افزایش گردش هوا به ریشه هوادهی کنید.
فقط باید یادتان باشد اگرمی خواهید چمن های خوبی داشته باشید باید به آن برسید. واگرمرتب به آن برسید چمن های فوق العاده زیبایی خواهد داشت.
بگذارید همسایه ها هم حسودی کنند

 برای بازدید از نمونه کارها کلیک کنید

     جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@

خواندن 502 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 17 دی 1397 ساعت 21:20

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@