شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

نکات ضروری برای پرورش گل یاس در گلدان

گل یاس یک بوته همیشه سبز نیمه نرم ساقه می باشد که دارای گل های سفید رنگی می باشد که براساس نام طبقه بندی بعنوان یاسمن شناخته می شود.گل یاس  بواسطه شکوفه های گرد سالانه ،عطر شیفته کننده و برگهای براق مورد تشخیص قرار می گیرند و بعنوان یکی از گل های معطر بر روی زمین شناخته شده است! با توجه به رایحه شگرف آن گل یاس یا موگهارا یک گیاه عجیب محسوب می گردد به طوری که حتی به  توجه زیادی نیاز ندارد، اما نگهداری و مراقبت خوب گیاه بهترین شکوفه ها را به دنبال دارد !
بنابراین برخی دستورالعمل ها برای رشد و در جهت کمک برای شکوفه دادن بهتر گل های یاس در یک محیط گلدان در زیر مورد بحث قرار گرفته است.
گل یاس یا موگهارا یکی از بهترین گیاهان گلدار و یکی از بزرگترین نوع گلدانی محسوب می گردد و از همه مهمتر اینکه این می تواند هم در محیط داخل و هم در محیط بیرونی بعنوان یک گیاه گلدانی رشد کند.
گیاهان یاس از بوته ای شبیه ای به گیاهان تاک برخودار می باشد که به طول 1.6 تا 9.8 فوت حداکثر رشد می کند در حالی که برگهای آن سبز و براق که گلهای سفید رنگی بواسطه آنان در حال رشد می باشند. گل های گیاه یاس در فرم خوشه ای حاصل می گردنند و همچنین از رنگ سفید ، زرد و مایل به قرمز روشن برخودار می باشد! این گیاه بصورت پر پشت رشد می کند. گیاه یاسمن را می توان به سادگی مورد نگهداری قرار داد!

آماده سازی خاک:
آماده سازی خاک برای تمامی انواع گیاه یاس و موگهارا مشابه به یکدیگر می باشند . این گیاهان به یک تخلیه آزاد محیط خاک غنی نیاز دارد که از یک بخش ماسه رودخانه، دو بخش خاک گلدانی و دو بخش کود گیاهی تشکیل شده است. بعد از مخلوط کردن مواد فوق ، همچنین می توان کود کرمی یا لیف نارگیل به آن اضافه نمود. این مواد افزودنی در واقع قدرت حفظ رطوبت خاک را در دراز مدت افزایش می دهند!

کاشت در گلدان:
کاشت گیاه یاس یکی از اساسی ترین گامها می باشد که در آن هر کسی باید مراقب باشد که بعد از کاشت اطراف ریشه را با خاک پوشانده و ناحیه آن را با آب پر کند. جدای این ، به یک لایه سه اینچی لاشبرگ در اطراف گیاه همچنین نیاز می باشد .بعد از اینکه گیاه رشد نمود، هر کسی باید مراقب باشد که مراحل به درستی انجام گرفته باشد به طوری که باعث افتادگی و ایجاد مشکلات برای گیاه و گلها نگردد. آبریزگاه گلدان باید همراه با چندین سوراخ در زیر آن به درستی تحت مراقبت قرار گیرد.

نور خورشید:
گیاه یاس در ابتدا درست بعد از کاشت به نور خورشید اندکی نیاز دارد و لازم است که به مدت چند روز اولیه در نور خورشید غیر مستقیم نگه داری شود. پس از مرحله اول، گیاهان یاس به نور خورشید کامل برای تولید گل های بزرگ نیاز دارند، اگرچه آنان می توانند در سایه جزئی نیز رشد کرده و زنده بمانند.

آبیاری:
گیاهان یاس از خاک ترو آبکی تنفر دارند و بنابراین آبیاری باید با دقت انجام شود. به این گیاه گلدار باید تنها زمانی آب داده شود، که آب در گلدان آن خشک شده باشد و تا زمانی به آن آب داده شود که آب از سوراخ های آبریزگاه بیرون نزند. در زمستان ، آبیاری باید کمتر از ماه های تابستان صورت گیرد.

کود دهی:
کوددهی گیاه یاس در واقع ضروری نمی باشد اما از یک کود آزاد سازی می توان تنها در زمان بهار استفاده نمود.

مراقبت و نگهداری:
نگهداری از این گیاه خیلی دشوار نمی باشد به غیر از اینکه به مدت 6 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید و مسائل آبیاری نیاز می باشد. به غیر از این، این گیاه در زمان نگهداری در مرحله آغازین رشد می باشد.

خواندن 3310 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:10

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@