شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

پرورش و نگهداری چمن

آیا عاشق این هستید که فرش سبز رنگی در اطراف یک باغچه شما پهن گردد و به مدت طولانی یک نمونه در حیات خلوط خود داشته باشید ؟ این آنچنان که به نظر می رسد سخت نیست. مقدار مناسب کوددهی، علف زنی، آبیاری، هوادهی بعلاوه حفاظت در مقابل آفات شرایط لازم برای نگهداری سالم محسوب می گردد و در اینصورت می توانید به باغچه خود ببالید. سوال بعدی این است چگونه برخی مراحل مهم می توانند اطمینان دهند که شما این را به شیوه درستی انجام داده اید، در زیر مشخص گردیده است:

کشت و رشد کردن:
کندن چمن کهنه و علف های هرز یک گام مهم برای ایجاد یک چمن جدید محسوب می گردد که بایستی آن را همواره به یاد داشته باشید .کود دهی مناسب و آبیاری کافی نیز مورد نیاز می باشد که بایستی اجازه داده شود تا به مدت یک هفته باقی بماند. اما نتایج زمانی حاصل می گردد که نوع چمن مناسب نوع خاک و اقلیم شما باشد. در مرحله بعد شما ناگزیر می باشد تا از میان رشد از طریق دانه یا بکارگیری خود چمن یکی را انتخاب کنید. در صورتی که می خواهید از طریق چمن ها رشد کند، از نبود هرگونه ترک و رطوبت کافی اطمینان حاصل کنید .
درصورت رشد از طریق دانه ، توصیه می گردد که از یک چمن پخش کن برای پهن کردن نیمی از آنان در ردیف های موازی استفاده کنید در حالی که نیم دیگر عمود بر موارد قبلی باید پخش گردنند در حالی که چمن باید در یک حالت زیگ زاگ پهن گردنند. درست بعد از کاشت، دانه ها باید به قدر کافی یک روز در میان با استفاده از یک آب پاش به طور ملایمی مورد آبیاری قرار گیرند در غیر اینصورت دانه ها ممکن است شسته شوند .آبیاری در صبح زود می تواند موثر باشد و باعث می گردد تا برگهای چمن در ده تا چهار روز خودنمایی کنند. آبیاری در غروب می تواند به بیماری هایی ناشی از احتباس بیش از حد آب منجر گردد.

نگهداری و مراقبت:
از راه رفتن برروی چمن جدید به مدت یک ماه خودداری کنید تا اجازه داده شود تا چمن سبز پرپشت رشد کند. مراقب باشید از چیدن چمن خودداری کنید تا وقتی که برگهای چمن به حدود 4 اینچ برسد. هشدار اینکه، نباید بیش از یک اینچ از چمن بریده شود، اینکه این کار باید در یک فاصله زمانی سه تا چهار روز انجام گیرد
چمن باید هر از گاهی تحت آبیاری قرار گیرد، اما باید به قدری باشد تا به ریشه ها برسد و بنابراین می توانند به شیوه سالمی رشد کنند. آبیاری بعدی باید تنها زمانی گیرد که خاک رویی به اندازه تقریبا 2 اینچ خشک می باشد. در طول فصل گرم و خشک به میزان 2 اینچ در هر هفته آب دهید در حالی که در طول اوج فصل رشد این باید به یک اینچ کاهش داده شود.
اگر متوجه شدید که در طول فصل گرم چمن به رنگ قهوه ای تغییر شکل داده، دچار اضطراب نگردید. این مکانیزم دفاعی چمن برای به خواب رفتن در طول شرایط نامطلوب آب و هوایی می باشد. در طول این زمان، ریشه ها بدون هیچ گونه آبیاری سالم باقی می مانند یا اینکه تا حدودی در صورتی که بیش از حد گرم باشد تکه می گردد.
مراقبت و نگهداری مناسب می تواند رویای پیاده روی برروی فرش سبز را محقق می نماید

خواندن 808 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 13:05

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@