شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

کاکتوس سه پر

کاکتوس سه‌ پر یا كاكتوس اركیده‌ای یا اپی فیلوم: اسم علمی كاكتوس اركیده ایEpiphyllum Xackermannii ، از خانواده Cactaceae میباشد.

دانستنی های علمی درباره کاکتوس سه‌ پر یا كاكتوس اركیده‌ای یا اپی فیلوم:
مشخصات: اسم علمی كاكتوس اركیده ایEpiphyllum Xackermannii ، از خانواده Cactaceae میباشد .کاکتوس سه‌ پر دارای 21 گونه از گیاهان گلخانه ای و آپارتمانی چند ساله است كه بومی نواحی حاره آمریكا هستند . گونه های کاکتوس سه‌ پر، گل درشت بوده و در زمستان تا 5 درجه سانتی گراد به سرما مقاوم است. ولی برای داشتن گیاه درشت وگلهای بزرگ باید در زمستان دردمای 8 تا 10 درجه سانتیگراد نگاهداری شود، گلهای کاکتوس سه‌ پر كاكتوس زنگوله ای (به قطر 15 سانتی متر است.
مراقبت کاکتوس سه‌ پر:
اپی فیلوم به حرارت متوسط، گرمای معمولی، خاك همیشه خیس، رطوبت هوای معمولی تا زیاد و خاك كمی اسیدی احتیاج دارد.
کود کاکتوس سه‌ پر:
كود مورد نیاز كاكتوس اركیده ای را می توان به میزان یك گرم در لیتر، هر هفته یكبار، از اردیبهشت تا شهریور، مورد استفاده قرار داد.
خاک کاکتوس سه‌ پر:
بر عكس دیگر كاكتوس ها، خاك کاکتوس سه‌ پر باید دائما مرطوب باشد و خاك مناسب رشد آن مخلوطی از ماسه شسته و خاك برگ است.
ازدیاد کاکتوس سه‌ پر:
كاكتوس اركیده ای به آسانی از طریق قلمه ها یا شاخه های فرعی جدا شده در اواسط بهار تابستان، تكثیر می شود. با یك چاقوی تیز قلمه را درست از محل اتصال بین گیاه اصلی و شاخه فرعی، از گیاه مادری جدا كنید. یك روز یا بیشتر، قلمه ها را دور از نور قرار دهید تا در محل بریده شده، پنبه گیاهی ایجاد شود، سپس قلمه ها را در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و در گلدانی با قطر دهانه 9 تا 11 سانتیمتر، حاوی كمپوست گیاهان گوشتی و كاكتوس، بكارید. گلدان را در نور مناسب و دمای 18 تا 20 درجه سانتیگراد نگه دارید و خاك را كمی مرطوب كنید. پس از یكماه ریشه زایی انجام شده و گیاه به رشد طبیعی خود ادامه می دهد.

خواندن 1194 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 مرداد 1398 ساعت 09:38

دسته بندی کامل مقالات

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@