شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

دمنوش بلوبری

بلوبری (Vaccinium)  یکی از معدود گونه های بومی شمال آمریکا و از جنس ونزدیک به آزالیا، کرن بری و گل صد تومانی است.

قرن ها پیش از ورود مهاجران اروپایی به آمریکا، بومیان این قاره، از تمشک آبی استفاده می کردند. سرخپوستان باور داشتند که تمشک آبی را روح بزرگ در طول یک دوره قحطی طولانی، برای کودکان گرسنه فرستاده است. بومیان آمریکا بلوبری را خشک کرده و در فصل زمستان به تنهایی یا مخلوط با گوشت مصرف می کردند. سرخپوستان، میوه های خشک را با آرد ذرت، عسل و آب مخلوط و از آن نوعی پودینگ تهیه می کردند.
طرزتهیه دمنوش بلوبری (تمشک آبی):
ابتدا آب را در قوری بریزید و روی حرارت بگذارید تا جوش بیاید وقتی هنوز آب کاملا جوش نیامده دریک ظرف دیگربلوبری ها را با چنگال یا قاشق له کنید وآب آن را نگه دارید.
حالا بلوبری ها را داخل قوری بریزید وحدود ده دقیقه اجازه بدید تا دم بکشد سپس درفنجانی که میخواهید میل کنید با کمک صافی دمنوش را بریزید تا تفاله ها به داخل فنجان نریزد.
خواص دمنوش بلوبری (تمشک آبی):
کاهش وزن و لاغری , بهبود عملکرد مغز , تنظیم کلسترول , تنظیم قندخون , کاهش فشارخون , بهبود بینایی
خواص درمانی بلوبری (تمشک آبی):
نرم كردن پوست هاي خشك , ارتقا عملكرد مغزوپيشگيري از سرطان
مطالعه اي جديد ثابت كرده كه موش هايي كه در رژيم غذايي آنها بلوبري به ميزان فراوان گنجانده شده ، بعد از مدتي چربي شكمي خود را از دست داده اند.
گفتني است كه اين نوع چربي ارتباط قوي با ابتلا به ديابت و بيماري قلبي دارد.
از ديگرمزاياي بلوبري كاهش كلسترول و ارتقا سطح گلوكزخون مي باشد. محققان مي گويند كه آنتي اكسيدان موجود در بلوبري روش ذخيره بدن و پردازش گلوكز و يا قند را تغييرمي دهد. بنابراين خطر ابتلا به ديابت و بيماري قلبي را كاهش مي دهد.
تاكنون مزاياي خوردن ميوه ها و سبزيجات به كرات ثابت شده است. اما اين تحقيق تاثير بسزاي بلوبري در كاهش چربي شكمي را به خوبی اثبات میکند

 

خواندن 1865 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مرداد 1398 ساعت 10:53

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@