شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

دمنوش به لیمو

اسم انگلیسی: Lemon verbena به لیمو گیاهی بومی آمریکای جنوبی است که به عنوان یک دمنوش نشاط آور مورد استفاده قرار می گیرد.

باید بدانید برگ های به لیمو بویی معطردارند ورنگشان سبزمات است. طعمشان کمی تلخ می باشد و تند است , شربت به لیمو ربطی با گیاه به‌لیمو ندارد.دارای خاصیت آرامبخشی بوده و می تواند به عنوان دافع حشرات نیز کاربرد داشته باشد.
طرز تهیه دمنوش به لیمو:
برای تهیه دمنوش به لیمو، ۳ تا ۱۰ گرم برگ به لیمو را در نیم لیتر آب جوش دم کرده و روزانه چند استکان آن را مصرف کنید. همچنین می توان یک قاشق چایخوری از برگخشک به لیمو را در نیم لیتر آب جوش دم کرده وبنوشید , در صورت تمایل به شیرین کردن دمنوش، می توانید از نبات یا عسل استفاده کنید.
دم کرده ی به لیمو که عطری شبیه لیمو دارد، هضم غذا را بهبود می بخشد و ناراحتی های معده مثل نفخ و گاز معده را از بین می برد.
دمکرده ی به لیمو یک دمنوش مطبوع و لذت بخش است که اثر ملایمی داشته و می توان از آن برای بعد از شام یا آخر شب استفاده کرد تا یک خواب آرام و راحت داشت.
خواص دمنوش به لیمو:
تقویت حافظه و ایجاد آرامش و درمان بی خوابی، خاصیت ضد میکروبی قوی، مسکن، مقوی معده، رفع کننده دردهای عصبی، تب بر، آرام بخش، ضد تشنج و درمان سرماخوردگی آسم.
به لیمو دارای اثر تقویت اعصاب است که با افسردگی نیز مقابله می کند.
مضرات به لیمو:
در دوران آبستنی، شیردهی و بیماران دارای نارسایی کلیوی باید از مصرف زیاد به لیمو اجتناب کرد.

 

خواندن 2073 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مرداد 1398 ساعت 11:51

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@