شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

به لیمو

اسم انگلیسی: Lemon verbena به لیمو گیاهی بومی آمریکای جنوبی است که به عنوان یک دمنوش مفرح و نشاط آور مورد استفاده قرار می گیرد. دارای خاصیت آرامبخشی بوده و می تواند به عنوان دافع حشرات نیز کاربرد داشته باشد.

باید بدانید برگ های به لیمو بویی معطردارند ورنگشان سبزمات است. طعمشان کمی تلخ می باشد و تند است , شربت به لیمو ربطی با گیاه به‌لیمو ندارد

طرز تهیه دمنوش به لیمو

برای تهیه دمنوش به لیمو، ۳ تا ۱۰ گرم برگ این گیاه را در نیم لیتر آب جوش دم کرده و روزانه چند استکان آن را مصرف کنید. همچنین می توان یک قاشق چایخوری از برگ
خشک آن را در نیم لیتر آب جوش دم کرده وبنوشید , در صورت تمایل به شیرین کردن دمنوش، می توانید از نبات یا عسل استفاده کنید.
دم کرده ی به لیمو که عطری شبیه لیمو دارد، هضم غذا را بهبود می بخشد و ناراحتی های معده مثل نفخ و گاز معده را از بین می برد.
دمکرده ی به لیمو یک دمنوش مطبوع و لذت بخش است که اثر ملایمی داشته و می توان از آن برای بعد از شام یا آخر شب استفاده کرد تا یک خواب آرام و راحت داشت.

خواص دمنوش به لیمو

تقویت حافظه و ایجاد آرامش و درمان بی خوابی، خاصیت ضد میکروبی قوی، مسکن، مقوی معده، رفع کننده دردهای عصبی، تب بر، آرام بخش، ضد تشنج و درمان سرماخوردگی آسم.
این گیاه دارای اثر تقویت اعصاب است که با افسردگی نیز مقابله می کند.

مضرات به لیمو

در دوران آبستنی، شیردهی و بیماران دارای نارسایی کلیوی باید از مصرف زیاد به لیمو اجتناب کرد.

خواندن 1108 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 26 دی 1396 ساعت 16:15

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@