شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گیاه پنج انگشت

 گیاه پنج انگشت (Chaste tree or Vitex agnus-castus) اثرات درمانی زیادی برای رحم دارد.

 

گیاه پنج انگشت

طرزتهیه دمنوش پنج انگشت:
مقدار ۲۰ گرم از گیاه پنج انگشت (پامچال )را به مدت ۱۵ دقیقه در ۳ لیوان آب خیس کرده و بعد ۳ دقیقه می جوشانیم و سپس ۱۰ دقیقه آن را دم می کنیم و دمنوش را صاف کرده و آن را با عسل شیرین کنید و هر روز یک فنجان از دمنوش پنج انگشت را بعد از غذای اصلی بنوشید.
خواص درمانی پنج انگشت:
گیاه پنج انگشت اثرات درمانی زیادی برای رحم دارد وبا تاثیرگذاری برمحورمرکزی ترشح هورمون دربدن یعنی هیپوتالاموس- هیپوفیز، با افزایش LH و کاهش FSH دردرمان اختلات زنانه موثر است.
استفاده از گیاه پنج انگشت درقاعدگی نامنظم، به ویژه وقتی با آندومتریوزمرتبط باشد نیزمؤثراست. افزون بر این، ازآنجا که دریائسگی، میزان تولید پروژسترون کاهش می یابد ، استفاده از دمنوش پنج انگشت، بعضی ازنشانه های نا مطلوب همراه این “تغییر” را کاهش می دهد. .استفاده از دمنوش پنج انگشت برای ثبات چرخه قاعدگی به دنبال قطع مصرف قرص های جلوگیری از بارداری حاوی پروژسترون سودمند است.
علاوه براین، مزایای دمنوش گیاه پنج انگشت به دلیل توانایی این گیاه برای متعادل کردن هورمون‌ها دربدن است.
نوشیدن دمنوش گیاه پنج‌انگشت به صورت منظم می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به انواع خاصی ازسرطان‌ها مانند سرطان پستان، روده‌ی بزرگ و تخمدان کمک کند.
دمنوش‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند به کاهش تعداد دفعات وشدت گرگرفتگی کمک کنند. این کاربرد دمنوش گیاه پنج انگشت نیزدرفهرست خواص درمانی شگفت‌انگیزآن گنجانده شده‌است چرا که استفاده از دمنوش گیاه پنج‌انگشت می‌تواند هورمون‌ها را دربدن تنظیم کند.
این دمنوش یک درمان خانگی موثر برای عفونت‌های واژن مانند گرفتگی‌های قاعدگی نیز محسوب می‌شود
هنگامی که شما ولع شدید به خوردن مواد غذایی درخودتان احساس می‌کنید، باید یک فنجان دمنوش گیاه پنج‌انگشت بنوشید.
نتایج بعضی بررسی ها حاکی ازآن است که مصرف فلفل کوهی درنوجوانان ،چه مرد و چه زن به کنترل آکنه کمک می کند
عوارض جانبی گیاه پنج انگشت چیست؟
اگر چه دمنوش گیاه پنج‌انگشت مزایای زیادی برای سلامتی دارد، اما مهم است که در مورد عوارض جانبی گیاه پنج‌انگشت در صورتی که در حد اعتدال مصرف شود، هیچ عارضه‌ی جانبی خاصی ایجاد نمی‌کند. مصرف بیش ازحد این گیاه ممکن است سبب بروزسرگیجه، سردرد، ناراحتی معده، تهوع، خارش و راش پوستی شود. زنان بارداروافرادی که داروهای دارای بروموکریپتین و دوپامین مصرف می‌کنند، نباید گیاه پنج‌انگشت را به هرشکلی استفاده کنند.
افرادی که قرص ضدبارداری مصرف می‌کنند نیزنباید سراغ این گیاه بروند

 

 

خواندن 1794 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 08 مرداد 1398 ساعت 08:48

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@