شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل آبوتیلون هیبریدوم

کد: z285

گل آبوتیلون هیبریدوم (CHINESE LANTERN) گیاهی زینتی است دارای برگهایی همانند برگ های افرا و به رنگ سبز تیره.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های غنی از مواد غذایی و به خوبی آبیاری
15.5 تا 26.6 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی آبوتیلون هیبریدوم:
گل آبوتیلون هیبریدوم (CHINESE LANTERN) گیاهی زینتی از خانواده ی مالواسه یا ختمی و از جنس آبوتیلون می باشد. برگ های آبوتیلون هیبریدوم همانند برگ های افرا و به رنگ سبز تیره است. گل ها زنگوله ای شکل و زیبا با رنگ های مختلف است. رنگ ها در گونه های مختلف، متفاوت بوده و از قرمز، زرد، صورتی و سفید متغیر است. هر درختچه می تواند تعداد زیادی گل در هر فصل، بین بهار تا پاییز و در برخی مواقع دیرتر یا زودتر تولید کند.

شرایط محیط رشد آبوتیلون هیبریدوم:
آبوتیلون هیبریدوم در تابستان رشد بهتری خواهد داشت و دمای 15.5 تا 26.6 درجه سانتیگراد را برای رشد ترجیح می دهند. از کشت آنها در دماهای کمتر از 10 درجه سانتیگراد در زمستان باید اجتناب کرد.
از نظر نیاز نوری باید آن را در شرایط آفتابی و در داخل منزل در کنار پنجره ی آفتابگیر کشت نمود. زیبایی و عمر مفید این گیاهان حدود 3 تا 4 سال می باشد اما می توان با ریشه دار کردن قلمه ها، همچنان گیاه را برای مدت های طولانی شاداب نگه داشت. 
بیشترین گلدهی آبوتیلون هیبریدوم در شرایط آبیاری منظم و فراوان در بهار و تابستان و آبیاری کمتر در زمستان رخ می دهد. پس از کشت گیاه در گلدان باید به طور مرتب خاک سطحی و نیز رطوبت زیرگلدانی را چک کرد و رطوبت مورد نیاز گیاه را تنظیم نمود.
هرس آبوتیلون هیبریدوم در بهار می تواند به رشد بهتر آن کمک کند. هرس شاخه ها و برگ های قدیمی تر می تواند رشد شاخ و برگ جدید را افزایش داده و در بازجوان سازی گیاه تأثیر مثبت دارد.
کاربرد کود مایع به فاصله هر دو هفته یکبار در زمان رشد رویشی گیاه می تواند مناسب باشد. در فصل زمستان که گیاه رشد کندی دارد، فاصله کوددهی به یک ماه افزایش می یابد. کشت در خاک های غنی از مواد غذایی و به خوبی آبیاری شده سبب افزایش گلدهی گیاه می گردد.

تکثیر آبوتیلون هیبریدوم:
یکی از روش های تکثیر آبوتیلون هیبریدوم استفاده از قلمه های سرشاخه به طول 8 تا 10 سانتیمتر در بهار یا تابستان است. استفاده از هورمون های ریشه زایی می تواند در افزایش ریشه دهی قلمه ها مفید واقع شود. قلمه ها را می توان در بسترهای کشت مناسب و یا گلدان های کوچک با مخلوطی از پیت ماس و شن یا پرلیت کشت نمود. این قلمه ها پس از 4 یا 5 هفته ریشه دار خواهند شد.
یکی دیگر از روش های تکثیر آبوتیلون هیبریدوم کشت بذرهای آن است. بذور را باید در بهار در گلخانه کشت نمود. بذرها در طول چند هفته جوانه خواهند زد. نهال های بذری را باید در اولین زمستان در گلخانه نگهداری نمود سپس در اواخر بهار یا اوایل تابستان، پس از رفع خطر سرما به زمین اصلی و محیط خارج از گلخانه منتقل کرد.

Save

خواندن 721 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:36

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@