شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل آرانتیس

کد: z275

 گل آرانتیس (WINTER ACONITE) گیاهی بهاره میباشد، دارای گلهای زرد و بسیار زیبا و برای مربندی و کاشت در باغ سنگی مناسب است.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
 خاک شنی، ماسه ای ، لومی ، مرطوب و خوب زهکشی شده 
 دمای بین -6 تا 9 درجه
مرطوب
 متوسط

دانستنی های علمی گل آرانتیس:
گیاه آرانتیسآرانتیس (Eranthis hyemalis) یک گونه گلدار در خانواده Ranunculaceae (آلالگان) میباشد که بومی مناطق جنگلی اروپا از جنوب فرانسه تا بلغارستان میباشد. آرانتیس گیاهی بی دوام و بهاره میباشد که دارای گلهای زرد و بسیار زیبا است و برای مربندی، سبد گل و کاشت در باغ سنگی مناسب است. این گیاه در ترکیه، کردستان، ایران و افغانستان نیز میروید. گیاه آرانتیس جایزه انجمن باغبانی انگلستان را از آن خود کرده است.

خصوصیات گیاهشناسی گل آرانتیس:
آرانتیس گیاهی برگریز بوده که بین 10 تا 15 سانتیمتر رشد میکند و گستردگی آن در حدود 10 سانتیمتر است، سرعت رشدی متوسط دارد و بین 2 تا 5 سال زمان نیاز است تا به رشد نهایی خود برسد. آرانتیس دارای ریشه غده ای است و برگهای آن به رنگ سبز براق میباشد.
گلهای آرانتیس، زرد، کوچک و فنجانی شکل میباشند. عرض گلها حدود 2 تا 3 سانتیمتر است. گلهای آرانتیس در اواخر زمستان و اوایل بهار ظاهر میشوند و هر گل با 3 براکت برگ مانند احاطه میشود و دارای 6 کاسبرگ میباشد . گلهای آرانتیس دارای تعداد زیادی پرچم میباشند و برای زنبورهای عسل بسیار جذاب هستند. میوه به صورت فولیکولی است که شامل چند دانه میباشد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل آرانتیس:
خاک: خاک شنی، ماسه ای، لومی، غنی از هوموس و خوب زهکشی شده. آرانتیس در خاک قلیایی - اسیدی و خنثی رشد میکند، ولی در خاک قلیایی رشد بهتری خواهد داشت.
نور: آفتابی - نیمسایه.(آرانتیس نیمسایه را بیشتر ترجیح میدهد.)
آبیاری: به طور متوسط صورت گیرد.(از آبیاری بیش از اندازه جلوگیری شود.)
دما: دمای 8 درجه مناسب است به طور کلی دمای بین -6 تا 9 درجه برای این گیاه مناسب است. آرانتیس در برابر سرما مقاوم است و تا دمای -15 درجه نیز از بین نخواهد رفت.
کود دهی: یک بار در سال صورت گیرد.

آفات و بیماریها گل آرانتیس:
بیماری خاصی این گیاه را تهدید نمیکند فقط مراقب بیماری لکه برگی باشید.

ترکیبات شیمیایی گل آرانتیس:
هشدار: تمام قسمتهای گیاه سمی میباشد و در صورت بلع باعث ناراحتی معده خواهد شد. گزارشی مبنی بر مسمومیت فرد در صورت بلع این گیاه تا کنون مشاهده نشده است.

تکثیر آفات و بیماریها گل آرانتیس:
1- کاشت بذر: بذر های رسیده گیاه را در تابستان بکارید.  2- تقسیم غده های بزرگ: از اوایل تا اواخر پاییز اقدام کنید. پیازها را در عمق 5 سانتیمتری خاک در فضایی باز و به فاصله 8 تا 10 سانتیمتری از یکدیگر بکارید.

Save

خواندن 658 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:33

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@