شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentFonticons has a deprecated constructor in /home/sibeas/public_html/plugins/content/fonticons/fonticons.php on line 16

گل آصف السلطنه

کد: z200

گل آصف السلطنه (TREASURE FLOWER) گیاهی چندساله با رشد کم و بسیار زیبا است که به عنوان یک گیاه زینتی در باغها کاشته میشود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک ماسه ای خوب زهکشی شده
27 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی آصف السلطنه:
گل آصف السلطنه (TREASURE FLOWER) یک گونه گلدار از خانواده گلستارگان می باشد. گل آصف السلطنه بومی آفریقای جنوبی می باشد و به عنوان یک گیاه زینتی در باغها کاشته میشود و عمری کوتاه دارد. در استرالیا این گیاه با نام coastal gazania (گازانیای ساحلی) شناخته می شود و در تپه های شنی ساحلی و در کنار جاده ها به وفور دیده میشود. در باغها و باغچه ها برای مرز بندی کردن گیاهی بسیار مناسب میباشد و به علت گلهای زیبایی که دارد برای استفاده در سبدهای گل بسیار مناسب است.

خصوصیات گیاهشناسی آصف السلطنه:
گل آصف السلطنه (gazania) گیاهی چندساله است با رشد کم. ارتفاع این گیاه 50 سانتی متر می باشد و گستردگی حدود 20 سانتی متر دارد.
گلهای آصف السلطنه بسیار زیبا می باشند و به رنگهای کرم، برنز، صورتی، زرد، نارنجی، قرمز و سفید و یا ترکیبی از این رنگها دیده می شود. فصل گلدهی آصف السلطنه از تابستان تا اوایل پاییز می باشد. گلهای این گیاه برای حشرات جذاب می باشد و گرده افشانی توسط حشرات صورت می گیرد.

شرایط محیط رشد و نگهداری آصف السلطنه:
آصف السلطنه گیاهی است که تحمل خشکی را دارد ولی در آب هوای معتدل رشد بهتری خواهد داشت. گل آصف السلطنه در برابر سرما مقاومت بسیار کمی دارد و به راحتی از بین می رود بنابراین بهتر است اگر این گیاه در گلدان قرار دارد در فصل سرد به داخل منتقل شود. باید آصف السلطنه در آفتاب کامل قرار گیرد تا به خوبی رشد کند. دمای بین 21 درجه تا 34 درجه دمایی مناسب می باشد.
خاک مناسب برای گل آصف السلطنه خاک ماسه ای خوب زهکشی شده میباشد. نباید خاک بیش از اندازه مرطوب باشد زیرا آبیاری بیش از حد این گیاه منجر به پوسیدگی ریشه و سپس ساقه می شود.

تکثیر آصف السلطنه:
تکثیر آصف السلطنه به 2 روش امکان پذیر است:
1- کاشتن بذر: در اواخر زمستان بذر را در یک فضای سرپوشیده بکارید و پس از آخرین روز سرما به بیرون منتقل کنید.
2- قلمه زدن که بهتر است در اواخر تابستان صورت گیرد.

آفات و بیماریهای آصف السلطنه:
بیماری خاصی گل آصف السلطنه را تهدید نمی کند فقط باید مراقب بیماری سفیدک پودری باشید.

Save

خواندن 1160 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 15:40

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@