شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل آفتاب پرست - گل وانیل

کد: z196

 گل آفتاب پرست یا "گل وانیل" (GARDEN HELIOTROPE) به عنوان گلی زینتی در حاشیه کاری پارک ها و در گلدان ها کشت می شود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های مرطوب و غنی از مواد غذایی
نواحی معتدل
 کمی مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی گل آفتاب پرست:
 گل آفتاب پرست یا "گل وانیل" (GARDEN HELIOTROPE) یکی از گیاهان چندساله و معطر بوده که بومی پرو است. یکی از ویژگی های برجسته ی گل آفتاب پرست، داشتن بوی بسیار قوی و مشابه بوی وانیل می باشد. این گیاه به عنوان گلی زینتی در حاشیه کاری پارک ها و در گلدان ها کشت می شود و بسیار محبوب و مورد علاقه می باشد. و دارای واریته های مختلف با گل هایی به رنگ های متنوع می باشد.

خصوصیات گیاهشناسی گل آفتاب پرست:
گل آفتاب پرست متعلق به خانواده گل گاو زبان بوده و تا حدود 2 تا 3 فوت ارتفاع نیز رشد می کند. گل های آن ستاره ای شکل و به رنگ های آبی پررنگ، ارغوانی، بنفش کم رنگ و یا سفید دیده می شوند که به صورت مدور روی خوشه های گل به قطر 2 تا 4 اینچ تشکیل می شوند.
برگ ها به رنگ سبز پررنگ بوده و دارای کرک هایی به طول 1 تا 3 اینچ می باشند. تمام بخش های گل آفتاب پرست سمی هستند. زمان گلدهی گل آفتاب پرست اواخر بهار تا اوایل پاییز می باشد. این گل ها هرمافرودیت بوده و گرده افشانی آنها توسط زنبورهای عسل و دوبالان صورت می گرد. همچنین بسیار جاذب زنبورهای عسل، پروانه ها یا پرندگان هستند.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل آفتاب پرست:
گل آفتاب پرست به آبیاری منظم، آفتاب کامل تا نیمه سایه نیاز دارد و در خاک مرطوب و غنی از مواد و عناصر غذایی رشد می کند. باید دقت شود که خاک در فاصله دو آبیاری خشک نشود. پی اچ مناسب خاک برای این گیاه حدود 6.1 تا 7.8 است.
   
تکثیر گل آفتاب پرست:
تکثیر گل آفتاب پرست از طریق کشت بذرهای ان صورت می گیرد. بذرها را باید حدود 10 تا 12 هفته قبل از شروع فصل سرما کشت نمود. یا باید پس از اتمام دوره ی سرما آنها را کشت کرد. همچنین می توان از طریق ریشه دار کردن قلمه های چوب نرم در اواخر تابستان نیز آنها را تکثیر نمود.   

ترکیبات شیمیایی گل آفتاب پرست:
تمام بخش ها و همچنین بذور گل آفتاب پرست سمی بوده و در صورت مصرف توسط حیوانات، می تواند زندگی آنها را به مخاطره بیاندازد. هرچند که طعم این گیاه برای حیوانات زیاد خوشایند نیست اما به همراه گیاهان سبز دیگر ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. ترکیبات سمی در گل آفتاب پرست سبب فلج شدن، خواب آلودگی و در نهایت منجر به مرگ حیوانات می گردد که این علائم در طی چند روز تا چند هفته بروز می کند.

Save

خواندن 998 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 11:40

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@