شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل استاتیس دائمی

کد: z139

استاتیس دائمی ارتفاعی حدود 45 سانتی متر دارد و فضایی در حد 30 سانتی متر را اشغال می کند. گل های آن دو جنسی و خود بارور هستند.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
شنی،رسی و لومی و خاک ها اسیدی و بازی-مقاوم به شوری
16 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی گل استاتیس دائمی:
استاتیس دائمی (SEA LAVENDER) گونه ای از جنس Limonium در خانواده Plumbaginaceae بومی آفریقا است. گل های آن دو جنسی و خود بارور هستند و همچنین گرده افشانی آن توسط حشرات انجام می گیرد. این گیاه حتی می تواند در نزدیکی ساحل و اطراف دریا نیز رشد کند. نام قبلی جنس استاتیس بوده است اما هم اکنون آن را لیمونیوم می نامند.

خصوصیات گیاهشناسی گل استاتیس دائمی:
استاتیس دائمی ارتفاعی حدود 45 سانتی متر دارد و فضایی در حد 30 سانتی متر را اشغال می کند. برگ های آن نیزه ای شکل و در نوک دارای انشعاب هستند.
برگ ها دارای دمبرگ ها بلند هستند. گل ها بر روی سنبله ایجاد می شوند و بسیار ریزند و رنگ آن ها سفید تا ارغوانی است.
گل کوچک اما کامل واضح هستند. گل ها به صورت سنبله هستند و هر سنبلچه دارای 2 تا 3 گل است. سنبلچه ها به سمت عقب خمیده شده اند و ظاهر سنبله را به شکل منحنی نشان می دهند. برگچه ی کاسه ی گل نیز به سمت عقب خمیده شده است. کاسه ی گل پایا است و حتی پس از خشک شدن گل بر روی گیاه باقی می ماند.
میوه ها به صورت کپسول از این گاسه ی گل خارج می شوند. این گیاه بسیار نمک دوست است و در خاک های نمکی به خوبی رشد می کند حتی در مناطق ساحلی.

خواص درمانی و کاربردهای صنعتی گل استاتیس دائمی:
استاتیس دائمی استفاده ی خوراکی ندارد ولی از ریشه ی آن به عنوان ضد احتقان استفاده می شود. این گیاه یک منبع تغذیه ای خوب برای زنبورهای عسل است.

آفات و بیماریهای گل استاتیس دائمی:
ممکن است تحت حمله توسط نوعی قارچ قرار بگیرد. بیماری و یا آفت جدی ندارد.

تکثیر استاتیس گل دائمی:
برای تکثیر استاتیس دائمی می توان در بهار بذرهای آن را در گلخانه کشت داد. روش دیگر برای تکثیر این گیاه قلمه زدن و جدا نمودن بخشی از آن به همراه ریشه (تقسیم ریشه) است.

Save

خواندن 1757 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 خرداد 1398 ساعت 12:12

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@