شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل امین الدوله ایتالیایی

کد: z103

گلهای امین الدوله ایتالیایی به ویژه در هنگام شب، بسیار معطرند و میوه های آنها فقط پس از یک تابستان بسیار گرم تولید می شوند.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
  انواع مختلفی از خاکها

نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری

 مرطوب
متوسط

خصوصیات گیاهشناسی امین الدوله ایتالیایی:
گیاه "پیچ امین الدوله ایتالیایی" یا "ITALIAN HONEYSUCKLE" یکی از گیاهان گلدار از خانواده آقطی یا کاپریفولیاسه و جنس lonicera میباشد. این گیاه بومی بخش هایی از اروپا است که در جنوب شرق بریتانیا و شمال شرق آمریکای شمالی به صورت اهلی در آمده است و در سطح وسیع به عنوان گیاهی زینتی کشت و کار می شود. این گیاه، قوی، خزاندار و بالارونده است که بیش از هشت متر می تواند رشد کند.

گل های امین الدوله ایتالیایی، هرمافرودیت (اندام های نر و ماده در یک گل وجود دارند)، به صورت کپه ای، در انتهای شاخه ها، بسیار معطر، به رنگ های کرم رنگ تا صورتی کم رنگ بوده که در اواسط تابستان ظاهر می شوند. گل ها به شکل لوله ای و دارای دو لوب می باشند. این گل ها به ویژه در هنگام شب، بسیار معطر می باشند. عطر زیاد گل ها به خصوص در طی ماه های گرده افشانی سبب جلب حشرات گرده افشان می شوند. بذرها نیز از اکتبر تا نوامبر می رسند، اما میوه های امین الدوله ایتالیایی فقط پس از یک تابستان بسیار گرم تولید می شوند. میوه ها به صورت سته ای و به رنگ های قرمز، نارنجی تا سیاه دیده می شوند. برگ ها تخم مرغی شکل و به رنگ سبز- آبی هستند.

شرایط محیط رشد امین الدوله ایتالیایی:
معمولاً خاک هایی دارای رطوبت مناسب در ناحیه ی ریشه ها و محیط هایی آفتابی به همراه سایه ی پراکنده را برای رشد بهتر، ترجیح می دهند. اگرچه در نور زیاد رشد بهتری دارند اما در محیط هایی با سایه ی فراوان نیز متحمل بوده و رشد می کنند. هم به خاک های اسیدی و هم به خاک های قلیایی متحمل هستند اما در خاک های بسیار قلیایی، رشد آنها دچار اختلال شده و علائم کمبود برخی از عناصر را نشان خواهند داد.
امین الدوله ایتالیایی، دمای پایین را تا حدود -15 درجه سانتیگراد تحمل می کند. از نظر سرعت رشد، تقریباً گیاهی سریع الرشد می باشد.

آفات امین الدوله ایتالیایی:
از بیماری های رایج این گیاه سفیدک ها هستند. و از آفاتی که به آن خسارت وارد می کنند می توان بلک فلای ها (blackfly) را نام برد.

تکثیر امین الدوله ایتالیایی:
یکی از روش های تکثیر این گیاه، کشت بذرهای آن است. بذرها را باید هر چه زودتر و بلافاصله پس از رسیدن در شاسی سرد کشت نمود. لازم است برای افزایش سرعت جوانه زنی، بذرها را برای مدت دو ماه در سرما قرار داد تا تیمار چینه سرمایی روی آنها اعمال گردد و سپس بلافاصله در شاسی سرد کشت شوند. پس از مدت معین باید نهال های بذری را در گلدان های جداگانه و در گلخانه برای حداقل گذراندن زمستان سال اول، کشت کرد. سپس گیاه ها را پس از رفع خطر سرما در اواخر بهار تا اوایل تابستان در محل های اصلی خارج از گلخانه کشت می کنند.

روش دیگر تکثیر پیچ امین الدوله ایتالیایی استفاده از قلمه های چوب نیمه سخت به طول 7 تا 10 سانتیمتر، بدون پاشنه یا با پاشنه در طی ماه های جولای تا آگست در شاسی می باشد. درصد بسیاری از قلمه های تهیه شده با این روش، ریشه دار می شوند. همچنین می توان از ریشه دار کردن قلمه های چوب بالغ سال جاری به طول 15 تا 20 سانتیمتر، با پاشنه یا بدون پاشنه در طی ماه نوامبر در شاسی سرد نیز برای تکثیر این گیاه استفاده کرد.
روش دیگر ازدیاد امین الدوله ایتالیایی، روش خوابانیدن در فصل پاییز می باشد.

خواندن 1169 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 11:20

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@