شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل به ژاپنی

کد: z274

گل به ژاپنی (JAPANESE QUINCE) بطور تک بوته ای یا بصورت توده ای در باندهای خیابانها، میادین، پارکها و باغها کاشته می شود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
 خاک سبک با PH پایین بین 4-6 
10 درجه سانتیگراد
کمی خشک
 خیلی زیاد

دانستنی های علمی به ژاپنی:
گل به ژاپنی (JAPANESE QUINCE)، کنوملس ژاپونی گونه از درختچه های زینتی است که با نام "به ژاپنی" شهرت دارند. این گونه از جنس Chaenomeles در خانواده Rosaceae بومی ژاپن و چین و کره میباشد. این گونه درختچه برگ ریز است و معمولا کوتاه تر از گونه C. speciosa است و تنها در حدود 1 متر در ارتفاع رشد میکند. به ژاپنی برای پرورش به صورت بونسای نیز بسیار محبوب است. سرعت رشد به ژاپنی متوسط تا کند است.

گیاه به ژاپنی بطور تک بوته ای یا بصورت توده ای در باندهای خیابانها، میادین، پارکها و باغها کاشته می شود، گاهی این درختچه را با یاس زرد توما (از لحاظ ترکیب رنگ) جهت زیبایی می کارند. به ژاپنی نیازمند آفتاب کامل است هرچند سایه خیلی کم را تحمل میکند. ترجیهاً در خاک حاصلخیز با PH کم و در کنار دیوار کاشته شود.

خواص دارویی و کاربردها به ژاپنی:
میوه گیاه به ژاپنی در ژاپن 草 木瓜) Kusa boke) نامیده می شود. این میوه شبیه سیب کوچک به رنگ طلایی و زرد است و حاوی دانه های قرمز و قهوه ای می باشد. میوه های به ژاپنی خوراکی هستند اما بیشتر برای ساخت ژله و پای استفاده میشود تا مصرف خام.

خصوصیات گیاهشناسی به ژاپنی:
این درختچه نيمه هميشه سبز دارای شاخه های گاهی خاردار، جوانه های كوچك با حدود 2 فلس خارجی با برگهایی با دمبرگ كوتاه با بافت محكم است که قبل يا بعد از گل ها ظاهر میشوند. برگهای این درختچه خزان کننده بیضی شکل و کمی دندانه دار میباشد. یک واریته از این گونه برنگ سفید و واریته دیگری از آن برنگ صورتی کمرنگ وجود دارد.
گل های رنگارنگ به ژاپنی آن در بهار از مارس تا می (اواسط اسفند تا اواخر اردیبهشت) در رنگ های قرمز، سفید، صورتی یا ترکیبی از آن ها با قطر حدود 1.5 اینچ نمایان میشود. گاهی در قسمتی مذكر (گلها فقط نر) لوبهای كاسه گل 5 تائی کامل يا دندانه اره ای ريز، با گلبرگهای 5 تائی، بزرگ، و پرچم های 20 تائی يا بيشتر، خامه های 5 تائی در قاعده پيوسته و تخمدان 5 حجره ايی که هر حجره دارای تخمك های بسيار است مشاهده میشود. چون گلها در روی شاخه های قديمی ظاهر می گردند برای حصول گل آوری كامل در بهار، گياه را در فصل زمستان يا اوائل بهار هرس تند می نمايند.

تكثير به ژاپنی:
تكثير آن بوسيله قلمه در ماههای خرداد، تير و بعضاً در شهريور ماه و همچنین با خوابانيدن شاخه و جدا كردن بوته ها يا کاشت بذر در صورتیکه بخواهند واریته جدیدی بدست آورند انجام میشود. پيوند به زینتی روی درخت به معمولی، به خوبی صورت می گيرد.

Save

خواندن 891 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 16:20

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@