شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل ترادسکانتیا ویرجینیانا

کد: z284

گل ترادسکانتیا ویرجینیانا گونه ای از برگ بیدی است با گل های بنفش_آبی تا بنفش که در انتهای خوشه گل دارای جوانه های زیادی هستند.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
رس و اسیدی
10 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
زیا

خصوصیات گیاهشناسی ترادسکانتیا ویرجینیانا:
ترادسکانتیا ویرجینیانا (SPIDERWORT) گونه ای از برگ بیدی هستند از خانواده Commelinaceae که به نام spiderwort مشهور بوده و بومی شرق امریکا است و در باغ ها رشد می کنند. ترادسکانتیا ویرجینیانا تشکیل یک گیاه چند ساله متراکم را می دهد، با گل های بنفش_آبی تا بنفش و با سه گلبرگ که در انتهای خوشه گل که دارای جوانه های زیادی هستند باز می شوند. برگ های ترادسکانتیا ویرجینیانا سبز تیره و از طول به شکل یک شیار تا می شوند. وقتی ساقه قطع می شود از آن مایع چسبناکی ترشح می شود که مثل نخ ابریشم است و پس از سفت شدن به شکل شبکه تارهای عنکبوت در می آید و از این رو آن را spiderworts می نامند. برگ های خام یا پخته آن ها را می توان به سالاد اضافه کرد یا به عنوان سبزیجات معطر در غذا به کار برد.

آفات و بیماریها ترادسکانتیا ویرجینیانا:
آفت یا عوارض جدی به این گیاه وارد نمی شود ولی گاهی اوقات در معرض حمله حلزون ها قرار می گیرد.

ترادسکانتیا ویرجینیانا:
برای تکثیر بهتر است در فصل بهار بذر ها کاشته شوند (در یک قالب سرد) وقتی که به اندازه کافی بزرگ شدند آن ها را در گلدان های جداگانه تا اولین زمستان در گلخانه قرار می دهیم و گیاه کامل در اواخر بهار یا اوایل تابستان ظاهر می شود. همچنین در بهار یا پاییز می توان از شاخه های جوان قلمه گرفت که به راحتی و به سرعت ریشه می زنند.

Save

خواندن 789 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 07 ارديبهشت 1398 ساعت 12:54

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@