شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل تره تیزک آبی - الهه جوانی

کد: z199

تره تیزک آبی یا "الهه جوانی" یا HEBE بومی نیوزیلند و آمریکای جنوبی هستند. این گیاهان همیشه سبزند و حدود 90 گونه دارند.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
استفاده از مقدار کمی کود کامل یا کود مرغی
آب و هوای معتدل
مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی تره تیزک آبی:
گیاهان جنس "هبه" یا "تره تیزک آبی" یا "الهه جوانی" یا "HEBE" بومی نیوزیلند و آمریکای جنوبی هستند. این گیاهان حدود 90 گونه دارند.
گیاهان جنس "هبه" همیشه سبز، مناسب شرایط مختلف از جمله شرایط ساحلی هستند. و اگر منظم هرس شوند، طول عمر خوبی خواهند داشت.

خصوصیات گیاهشناسی تره تیزک آبی:
گیاهان "هبه" بصورت درختانی بسیار کوچک یا درختچه ای وجود دارند. که ارتفاع آنها تا 7 متر نیز می رسد. تره تیزک آبی دارای 4 ردیف برگ های متقابل بصورت ضربدری است. دارای گل های کامل است. که جام گل نیز دارای 4 لوب نامساوی می باشد. گل ها دو پرچم و یک مادگی طویل دارند. این گل ها بصورت مجتمع در گل آذین های خوشه ای قرار دارند. گیاهان جنس "هبه" جاذب زنبورهای عسل، پروانه ها و یا پرندگان هستند.

شرایط محیط رشد و نگهداری تره تیزک آبی:
شرایط محیط رشد: تره تیزک آبی (هبه) شرایط آب و هوایی معتدل تا گرم را می پسندد اما یخبندان سبک را نیز تحمل می کند. برخی از گونه های این جنس نیز مناسب کشت در مناطق گرم و حاره ای می باشند. هبه در آب و هوای معتدل بصورت درختچه هایی همیشه سبز ظاهر می شود.
نور و دمای مورد نیاز: به فضای باز با آفتاب کامل، یا آفتاب کامل تا کمی سایه نیاز دارد.
خاک: خاک هایی با زهکشی مطلوب را ترجیح می دهد. افزودن مواد آلی به خاک در بهبود رشد گیاه مؤثر است. اما نباید به میزان زیادی آب را در خود نگه دارد.
آبیاری: بوته های تازه کاشته شده به آبیاری منظم نیازمندند اما بوته های قدیمی که به خوبی مستقر شده باشند، دوره های خشکی را خوب تحمل می کنند. در هر صورت آبیاری باید بطور منظم اما نه به مقدار زیاد صورت گیرد. تغذیه: استفاده از مقدار کمی کود کامل یا کود مرغی در اوایل بهار رشد را بهبود می بخشد.

آفات و بیماریهای تره تیزک آبی:
آفات و بیماری ها: آفت یا بیماری خاصی از تره تیزک آبی (هبه) گزارش نشده است. از جمله مشکلات تره تیزک آبی (هبه) این است که خاک سنگینی که آب زیادی در خود نگه دارد سبب فاسد شدن و پوسیده شدن ریشه و در نتیجه مرگ گیاه خواهد شد.

تکثیر تره تیزک آبی:
تکثیر تره تیزک آبی (هبه) به دو روش کشت بذر و ریشه دار کردن قلمه صورت می گیرد. آسان ترین روش تکثیر تره تیزک آبی (هبه) استفاده از قلمه های نیمه خشبی در اواخر تابستان یا اوایل پاییز است. همچنین استفاده از قلمه های چوب نرم نیز در بهار جهت تکثیر می تواند موفقیت آمیز باشد. هرس: هرس منظم و مناسب پس از اتمام دوره گلدهی می تواند رشد متراکم آن را حفظ نماید.

Save

خواندن 1273 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 15:10

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@