شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل تلخ و شیرین

کد: z194

گل تلخ و شیرین (BITTER SWEET) یک گیاه سمی میباشد همه بخشهای این گیاه، از جمله میوه، سمی هستند و تا 2 متر ارتفاع دارد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک شنی ،لومی متوسط،غنی ،قلیایی و خوب زهکشی شده
تا دمای 15- درجه را تحمل میکند
مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی گل تلخ و شیرین:
گیاه Solanum Dulcamara (تلخ و شیرین) بومی آفریقای شمالی میباشد ودر آسیا، اروپا و شمال آمریکا به وفور دیده میشود. برای اولین بار در سال 1843 این گیاه کشف شد. زیستگاه این گیاه محدوده وسیعی میباشد، از جنگل گرفته تا حاشیه کنار دریاچه ها و تالاب ها.

خصوصیات گیاهشناسی گل تلخ و شیرین:
گیاه تلخ و شیرین قابلیت رسیدن به ارتفاع 4 متر را دارد ولی اغلب بین 1 تا 2 متر ارتفاع دارد. برگهای این گیاه نوک پیکانی شکل دارند و به طول 4 تا 12سانتیمتر میباشند، گل گیاه تلخ و شیرین ستاره شکل است با 5 گلبرگ بنفش و پرچم های زردرنگ و فصل گلدهی این گیاه از خرداد تا شهریور میباشد. و هر گل هم نر میباشد هم ماده، میوه گیاه تلخ و شیرین بیضی شکل و توت قرمز میباشد و 1 سانتیمتر طول دارد، نرم وآبدار می باشد، ظاهر و بوی گوجه فرنگی کوچک را دارد، میوه گیاه تلخ و شیرین برای انسان سمی میباشد و چون ظاهری زیبا دارد برای کودکان بسیار جذاب میباشد که این امر بسیار خطرناک میباشد ولی برای برخی پرندگان قابل خوردن می باشد، به عنوان مثال این گیاه نقش مهمی در رژیم غذایی پرنده European thrushes دارد. دانه های گیاه تلخ و شیرین توسط حشره ها و پرندگان پراکنده میشود.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل تلخ و شیرین:
شرایط نگهداری گل تلخ و شیرین سخت نمی باشد و به راحتی رشد میکند، دما را تا 15- درجه تحمل میکند وبه نور زیادی احتیاج ندارد و حتی در مناطق تاریک نیز رشد میکند ولی اگر در زیر آفتاب و یا نیمسایه قرار گیرد رشد بهتری خواهد داشت. خاک مناسب برای رشد این گیاه خاک غنی و مرطوب، لومی متوسط و قلیایی میباشد و باید از خاکهای اسیدی اجتناب شود.

ترکیبات شیمیایی گل تلخ و شیرین:
تلخ وشیرین یک گیاه سمی میباشد همه بخشهای این گیاه، از جمله میوه، سمی هستند. عوارض مصرف گیاه تلخ و شیرین عبارتند از: تهوع، استفراغ، اسهال و اتساع مردمک. مصرف بیش از حد ممکن است باعث فلج سیستم عصبی مرکزی، کندی تنفس، سرگیجه، تشنج و مرگ شود. البته این گیاه خواصی نیز دارد در درمان بیماری های پوست، زگیل، تومورها مورد استفاده قرار میگیرد ولی به علت خطرناک بودن باید تحت نظارت پزشک استفاده شود.

تکثیر تلخ و شیرین:
تکثیر گل تلخ و شیرین از طریق کاشتن بذر میباشد ،وقتی که بذرها به اندازه کافی بزرگ شدند آنها را در گلدان جدا قرار میدهیم که برای این امر فصل بهار مناسب میباشد.

Save

خواندن 1202 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 13:50

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@