شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل تنباکو زینتی

کد: z198

گل تنباکو زینتی گونه ای تنباکو وحشی که اغلب به عنوان گیاه زینتی استفاده میشود و دارای عطر قوی در شب است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک حاصلخیز با زهکش خوب
30 درجه سانتیگراد
کمی مرطوب
خیلی زیاد

دانستنی های علمی تنباکو زینتی:
Nicotiana sylvestris گونه ای تنباکو وحشی از جنس Nicotiana در خانواده Solanaceae بومی آمریکای جنوبی به خصوص آرژانتین است که اغلب به عنوان گیاه زینتی استفاده میشود و دارای عطر قوی در شب است و موجب جلب پروانه ها و گرده افشانی توسط آنهامیشود.

خصوصیات گیاهشناسی تنباکو زینتی:
تنباکو زینتی دارای برگهای ساده، تا حدودی چسبنده، با تیغه در بخشی از اطراف ساقه و دمبرگ است. این گیاه دائمی که اغلب به صورت یکساله رشد می‌کند دارای برگ‌های ضخیم و سبزرنگ و گل‌های خوشبو است که در اواخر تابستان ظاهر می‌شوند.
تنباکو زینتی دارای گل ها لوله ای سفید در خوشه های بزرگ در بالای شاخ و برگ است. گل ها می توانند بیش از 7 سانتی متر طولو 2 سانتی متر عرض داشته باشند. هر گل تولید مقدار زیادی دانه کوچک میکند.

شرایط محیط رشد و نگهداری تنباکو زینتی:
تنباکو زینتی (WOODLAND TOBACCO) نیازمند مکان پر نور همراه با خاک حاصلخیز با زهکش خوب برای این گیاه مناسب است. حداقل دمای قابل تحمل آن ۵- درجه سانتی‌گراد است.
در گونه Nicotiana sylvestris اگر تحت شرايط روز كوتاه كشت شود گل نمي دهد. اما اگر يك برگ Nicotiana tabacum (كه تحت شرايط روزكوتاه كشت شده باشد) به آن پيوند زده شود گل دهي را تحريك مي كند. اين بدين معني است كه برگ Nicotiana tabacum يك ماده اي توليد كرده است و سپس بعد از پيوند زدن به پايه پيوند منتقل كرده است و باعث تشكيل گل شده است. اين آزمايش وجوديك فلوريژن را اثبات مي كند. ازمايشات معكوسي نيز انجام گرفته است يك گياه.Nicotiana tabacum (روز كوتاه است و در شرايط روز بلند گل نمي دهد ) اما اگر پيوندي از Nicotiana sylvestris دريافت نمايد گل مي دهد.

تکثیر تنباکو زینتی:   
ازدیاد تنباکو زینتی از طریق کاشت بذر در اوایل بهار امکان‌ پذیر است.

Save

خواندن 1223 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 اسفند 1397 ساعت 15:24

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@