شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل جعفری گل درشت (پاکوتاه)

کد: z283

جعفری گل درشت (پاکوتاه) گیاهی یکساله یا چند ساله‌، افراشته و سریع‌ الرشد از خانوادهٔ گل آفتابگردان است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک مرغوب باغچه همراه با مقداري خاکبرگ يا کود دامي
26 درجه سانتیگراد
مرطوب
خیلی زیا

خصوصیات گیاهشناسی جعفری گل درشت:
گل جعفری (Tagetes) گیاهی یکساله یا چند ساله‌ است، این گل دارای ۵۶ گونه و از خانوادهٔ گل آفتابگردان (Asteraceae) بوده و بومی امریکای شمالی و جنوبی است. جعفری گل درشت (پاکوتاه) (MEXICAN MARIGOLD) گیاهی، افراشته و سریع‌ الرشد با برگ‌های سبز تیره و براق و معطر که دارای بریدگی‌های عمیق هستند. گل‌های بزرگ و پر گلبرگ آن در رنگ‌های زرد و طیف‌های مختلف رنگ نارنجی در تابستان ظاهر می‌شوند. حداکثر بلندی ۶۰ و گستردگی آن به ۴۵-۳۰ سانتی‌متر می‌رسد. فصل گلدهی جعفری گل درشت از اواسط بهار تا اواخر تابستان است.

Tagetes erecta، که با نام گل جعفری آفریقایی نیز نامیده میشود، قادر است تا ارتفاع 60 تا 120 سانتیمتر رشد کند، و گلهای بزرگ، منفرد، و مضاعفی را تولید می کند که به رنگهای نارنجی یا زرد می باشند. دو رگه های تولید شده از گل های جعفری فرانسوی و آفریقایی، به رنگ قرمز یکپارچه، برخی به رنگ زرد یکپارچه، و برخی به صورت ترکیبی از رنگ های قرمز و زرد طلایی، ظاهر می شوند. گلها مضاعف می باشند، دارای ضخامتی بین 3_2 اینچ می باشند؛ گیاهان، انبوه می باشند، و می توانند تا بلندای حدود 18 اینچی رشد کنند. جعفری گل درشت، در سرتاسر تابستان و پائیز شکوفه می دهند، و بقدر گلهای تقلیل یافته، بزرگ می باشند. در فصل پائیز یا زمستان، آن گلهای زرد طلائی کوچکی تولید می کند که از یک لایه ی واحدی از گلچه های شعاعی، و کلاله مرکزی از گلچه های گرده ساخته شده است.

آفات و بیماریها جعفری گل درشت:
از جمله آفات و بیماری هایی که این گیاه را تهدید می کند می توان به کنه هاي تار عنکبوتي، سفيد بالکها، رابها، حلزونها، پوسيدگي طوقه، کپک خاکستري که ممکن است تحت شرايط گلخانه ای مشکل ساز باشند، اشاره نمود.

تکثیر گل درشت:
تکثیر این گیاه اغلب از طریق کشت بذر انجام می گیرد. بذرها باید به فاصله ی 25 تا 30 سانتی متری از هم کاشته شوند. جعفری ها کشت در محیط خارج از خانه را ترجیح می دهند. اما اگر در خانه و گلخانه کشت شوند می توانند در زمستان و پاییز هم گلدهی داشته باشند.
خاک بایستی زهکشی خوبی داشته باشد. جعفری گل درشت (پاکوتاه) را می توان از طریق قلمه زدن نیز تکثیر نمود. قابل توجه است که این گیاه در خاک خیلی غنی کم گل خواهد داد بنابراین بایستی خاک مورد نظر زیاد غنی نباشد.

Save

خواندن 1019 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 ساعت 14:06

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@