شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل خزه گلدار تپه شنی

کد: z252

 گل خزه گلدار تپه شنی (SANDHILLS PYXIE-MOSS) دارای ساقه هایی فشرده، کرکدار و کمی خزنده است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های عمیق و شنی
نواحی گرم و خشک
خشک
متوسط

دانستنی های علمی خزه گلدار تپه شنی:
گیاه "خزه گلدار تپه های شنی" (SANDHILLS PYXIE-MOSS) با نام علمی Pyxidanthera brevifolia یکی از گونه های گیاهی شناخته شده در ناحیه کارولینای شمالی و جنوبی است. این گیاه خویشاوندی نزدیکی با گیاه Pyxidanthera barbulata دارد و گاهی نویسندگان، این دو گونه را در واقع یک گونه بیان می کنند. این دو گونه را می توان به وسیله شکل برگ هایشان از هم تشخیص داد و متمایز نمود. برگ های P. brevifolia (خزه گلدار تپه شنی) کوچکتر از گونه P. barbulata بوده و به ندرت بیش از 4 میلیمتر طول خواهند داشت. همچنین آنها دارای حاشیه ای کرکدار نیستند و اغلب دارای بخش های سخت و چوبی در اطراف می باشند.

خصوصیات گیاهشناسی خزه گلدار تپه شنی:
خزه گلدار تپه شنی دارای ساقه هایی فشرده و کمی خزنده است. این ساقه ها گاهی باریک، طویل و خزنده، کرکدار با میانگره هایی به طول یک میلیمتر می باشند.
برگ ها تخم مرغی-نیزه ای شکل بوده و دارای 2 تا 4 میلیمتر طول و کمی آبدار هستند. سراسر سطح جانبی برگ ها پوشیده از کرک های ریز سفید رنگ می باشند.
کاسبرگ ها به رنگ مایل به صورتی و جام گل به طول 2 تا 3.5 میلیمتر است. گلدهی خزه گلدار تپه شنی در طول ماه های دسامبر تا مارچ اتفاق می افتد. گل های این گیاه به ندرت تولید بذر کرده و بذرها نیز به ندرت جوانه می زنند.

شرایط محیط رشد و نگهداری خزه گلدار تپه شنی:
این گیاه در خاک های شنی و عمیق مانند تپه ها و نوک توده های شنی در نواحی خشک، رشد می کند. گاهی در جنگل ها و درختزارهای کاج و بلوط نیز دیده می شود. گیاه خزه گلدار تپه های شنی معمولاً در ارتفاعات 50 تا 200 متری بالاتر از سطح دریا دیده می شود.

تکثیر خزه گلدار تپه شنی:
گل های این گیاه به ندرت تولید بذر کرده و بذرها نیز به ندرت جوانه می زنند. بنابراین تکثیر آن از طریق ساقه های رونده صورت می گیرد.

Save

خواندن 726 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 28 فروردين 1398 ساعت 10:13

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@