شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل دارلینگتون

کد: z292

گل دارلینگتون (COBRA PLANT) یک گونه گوشتخوار است که جایزه سلطنتی باغبانی انگلستان را از آن خود کرده است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
ترکیبی از خزه زغال سنگ نارس و پرلیت
16 درجه سانتیگراد
مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی دارلینگتون:
گیاه دارلینگتون، یک گونه گوشتخوار و تنها عضو از جنس parlingtonia و از خانواده Sarraceniaceae (ساراسنیاسه) میباشد. زیستگاه گیاه دارلینگتون مناطق کوهستانی شمال غرب آمریکا از جمله کالیفرنیا و اورگان است. دارلینگتون، گیاهی نادر است و متاسفانه امروزه درلیست گیاهان در معرض انقراض در آمریکا قرار گرفته است و تحت حفاظت میباشد. دارلینگتون جایزه سلطنتی باغبانی انگلستان را از آن خود کرده است. نام رایج این گیاه cobra plant (گیاه مار کبری) است که به علت شباهت ظاهری این گیاه با مار کبری میباشد. این گیاه در سال 1841 توسط گیاه شناسی به نام ویلیام و در کوههای شستا کشف شد.
   
خصوصیات گیاهشناسی دارلینگتون:
دارلینگتون ( گیاه مار کبری)، گیاهی گوشتخوار بوده که بین 30 تا 100 سانتیمتر ارتفاع دارد و رشدی کند داراد. دانه های این گیاه کوچک بوده و در حدود 3 میلی متر میباشد.
برگهای دارلینگتون منحصر به فرد میباشد، لوله ای شکل بوده و شامل یک سیال است که به هضم حشرات در دام افتاده کمک میکند.
گل های دارلینگتون که از بهار تا اوایل تابستان بر روی گیاه مشاهده میشوند به رنگ زرد- بنفش هستند و دارای 5 کاسبرگ سبز بوده و کاسبرگ ها بزرگتر از گلبرگ های قرمز میباشند.
دارلینگتون در فصل زمستان به خواب زمستانی میرود و بهتر است در جایی باشد که دمای آن در زمستان به -12 درجه برسد.( دارای زمستانی سرد باشد.)

خواص دارویی و کاربردها دارلینگتون:
دارلینگتون دارای ریشه هایی نازک و بسیار کوتاه میباشد که توانایی بازسازی دارند از این رو در برابر آتش سوزه مقاوم است.
رنگ برگهای دارلینگتون ارغوانی مایل به قرمز است که عطر و بویی شبیه به عسل دارد و این 2 فاکتور باعث جذب حشرات به سمت این گیاه میشوند. دارلینگتون که از حشرات تغذیه میکند، مانند بسیاری دیگر از گیاهان گوشتخوار مناطق معتدل نیاز به خواب زمستانی دارد و در این زمان برگهای خود را نیز حفظ میکند. وقتی حشره ای روی این برگها مینشیند، فرار کردنش بسیار دشوار است.
زمانی که حشره به دام می افتد به علت دیوارهای لغزنده گیاه و حرکت پیچشی آن، طعمه قادر به فرار نخواهد بود وبه قسمت پایین لوله میرود، سپس باکتری های موجود در حشره ای که داخل سیال قرار گرفته است تجزیه میشود و نیتروژن آن توسط گیاه جذب میشود. گرده افشانی توسط نوعی سوسک صورت میگیرد.

شرایط محیط رشد و نگهداری دارلینگتون:
خاک: ترکیبی از خزه زغال سنگ نارس و پرلیت.
نور: آفتابی- نیم سایه، این گیاه در سایه قادر به رشد نیست.
رطوبت: این گیاه رطوبت پسند است و به آبیاری منظم نیاز دارد.
دما: 16 درجه دمایی مطبوع برای رشد این گیاه است. این گیاه بهترین رشد را در خارج ا ز منزل دارد و مناسب برای نگهداری در داخل خانه نیست.

آفات و بیماریها دارلینگتون:
بیماری خاصی دارلینگتون را تهدید نمیکند.

تکثیر دارلینگتون:
1- کاشت بذر: بذر ها باید برای جوانه زنی در شرایط باتلاقی قرار داشته باشند.(برای این منظور گلدان را داخل آب قرار دهید.) دما بهتر است در حدود 26 درجه باشد. دانه ها را در فصل بهار در سطح خزه خشک شده بکارید. جوانه زنی چیزی بین 1 تا 3 ماه زمان میبرد. 4 سال که از عمر گیاه بگذرد، گلدهی آغاز میشود. 2- به روش تقسیم: در فصل بهار و یا پاییز اقدام شود.

Save

خواندن 706 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:40

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@