شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل دریای مقدس

کد: z220

گل دریای مقدس (MEDITERRANEAN SEA HOLLY) دارای برگ های خاردار ساده و یا چند قسمتی به رنگ آبی متمایل به نقره ای است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک شنی با زهکشی بالا
12 درجه سانتیگراد
خشک
 زیاد

دانستنی های علمی گل دریای مقدس:
گل دریای مقدس (MEDITERRANEAN SEA HOLLY) از جنس Eryngium عضوی از خانواده آپیاسه است و می تواند به صورت دو ساله و چند ساله باشد. این گیاه بومی مدیترانه، اروپا و آسیا میباشد.

خصوصیات گیاهشناسی گل دریای مقدس:
گل دریای مقدس دارای برگ های خاردار ساده و یا چند قسمتی هستند. رنگ این گیاه آبی متمایل به نقره ای است.
ساقه های بلند در تابستان ظاهر می شوند و گل آذین آبی رنگ بر روی آن ایجاد می شود. گل ها برای خشک کردن و یا استفاده ی زینتی به طور تازه جدا می شوند. گل های آن به صورت مخروطی و تیغ دار و آبی رنگ و براق است، دارای یقه در پایین گل آذین است و در برابر خشکسالی بسیار مقاوم است.
برگ ها به صورت روزت از خاک بیرون می آیند و ساقه ی زایشی از بین آن ها تا ارتفاع 30 سانتی متری بالا می آید و بر روی آن گل آذین گرز مانند تیغ دار به همراه یقه ای از برگچه های کوچک به وجود می آید.برگ ها نیز برای جلوگیری از خورده شدن توسط گیاه خواران دارای تیغ است.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل دریای مقدس:
دریای مقدس در خاک های شنی و آفتاب مستقیم بهتر رشد می کند. اگر گل این گیاه را حذف نکنید تا زمستان هم باقی می ماند. از این گیاه می توان برای جداسازی مرز بین باغچه ها استفاده نمود.

آفات و بیماریها گل دریای مقدس:
دریای مقدس به خاطر مقاومت بالایی که دارد نیاز به مراقبت خاصی ندارد. دچار آفات و یا بیماری خاصی نمی شود. این گیاه ممکن است به پوسیدگی ریشه و سفیدک پودری مبتلا شود.

تکثیر دریای مقدس:
این گیاه بخاطر خار های تیزی که دارد باید با احتیاط جداسازی گل ها انجام بگیرد. بهترین راه برای کاشت و تکثیر دریای مقدس استفاده ار بذرهای آن است که باید بذر را در پاییز در محوطه باز کاشت کرد. برای تکثیر دریای مقدس می توان از بذرهای رسیده آن استفاده نمود، همچنین می توان از تقسیم ریشه به همراه بخشی از گیاه هم استفاده نمود.

Save

خواندن 871 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 10:20

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@