شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل رز کارولینا - carolina-rose

کد: z208

گل رز کارولینا (CAROLINA ROSE) درختچه ای دارای شاخه های متعدد با عادت رشد مستقیم و افراشته و پراکنده می باشد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک هایی با رطوبت کافی
نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری
کمی مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی رز کارولینا:
"رز کارولینا" (CAROLINA ROSE) درختچه ای از انواع رزها است که بومی آمریکای شمالی می باشد اما می تواند در نزدیکی ایالت متحده و کانادا نیز یافت شود. رز کارولینا معمولاً در سراسر نواحی مرتعی و بیشه زارها و یا جنگل های باز و اطراف جاده ها یافت می شود. این درختچه دارای شاخه های متعدد با عادت رشد مستقیم و افراشته و در برخی موارد به صورت پراکنده می باشد. شاخه های روی ساقه های چوبی نیز بلند و باریک و مستقیم بوده و اغلب به صورت جفت و متقابل قرار دارند. ساقه های فصل رشد جاری فاقد کرک و به رنگ های سبز تا قرمز مایل به صورتی بوده که به مرور زمان به رنگ قهوه ای تبدیل می شوند.
برگ ها به صورت متناوب، مرکب، هر برگ حاوی 5 تا 7 برگچه، دارای دمبرگ کوتاه هستند. ساقه های مرکزی هر برگ مرکب دارای کرک های بسیار ریزی است. هر برگچه به صورت تخم مرغی شکل، به طول حدود دو اینچ و عرض یک اینچ و با حاشیه ای دندانه دار دیده می شود. در پایه ی هر برگ مرکب، دو گوشوارک وجود دارد.
گل ها به صورت منفرد و دارای دمگلی کرکدار می باشد. هر گل دارای پنج عدد گلبرگ صورتی رنگ (به ندرت سفید رنگ)، پنج کاسبرگ سبز رنگ، تعدادی پرچم به رنگ زرد روشن و یک مادگی پهن در مرکز گل می باشد. این گل ها معطر هستند. دوره ی گلدهی در طول اوایل تابستان و تقریباً به مدت یک ماه ادامه دارد. میوه های این گیاهان که به آنها Hip گفته می شود پس از اتمام دوره ی گلدهی ظاهر می شوند. این میوه ها به رنگ قرمز روشن می باشند که در مقایسه با سایر گونه های رز، کمی پهن تر می باشند.
سیستم ریشه ای این گیاه به صورت یک ریشه ی مرکزی مستقیم و عمیق به همراه ریشه های فرعی بسیار می باشد.

شرایط محیط رشد رز کارولینا:
بهترین شرایط رشد برای گل رز کارولینا، خاک هایی با آبیاری منظم و متوسط تا مرطوب و مکان هایی با آفتاب کامل است. در آفتاب کامل، بیشترین میزان گلدهی و مقاومت به بیماری در این گیاه مشاهده شده است.
آبیاری رز کارولینا باید به صورت عمیق و منظم (به خصوص در صبح زود) صورت گیرد. مالچ پاشی در تابستان به نگهداری رطوبت و نیز خنک ماندن منطقه ی ریشه کمک بسیاری خواهد کرد.
انواع رزها هم در طول فصل رشد و هم در طول فصل زمستان باید به حذف برگ های پژمرده و آلوده از روی گیاه و اطراف آن اقدام نمود تا بیماری گسترش پیدا نکند. تهویه ی مناسب هوا به بهبود رشد گیاه و کنترل بیماری های برگی کمک می کند. هرس مناسب در اواخر زمستان تا اوایل بهار به رشد بهتر و افزایش گلدهی این گیاهان منجر خواهد شد. تاج گیاه باید در فصل زمستان در نواحی با آب و هوای سرد، در برابر سرما محافظت گردد.

آفات و بیماری ها رز کارولینا:
از مشکلات انواع رزها مستعد و حساس بودن آنها نسبت به بسیاری از بیماری ها است. از جمله بیماری هایی که به این گیاهان صدمه وارد می کنند می تواند به سوختگی سیاه، سفیدک پودری و زنگ اشاره کرد. اگرچه کشت و عملیات به زراعی مناسب می تواند در درجه اول سبب دفاع گیاه در مقابل بیماری ها شود اما استفاده از قارچ کش های مناسب در طول فصل رشد به ویژه در آب و هوای مرطوب نیز می تواند سبب پیشگیری و مانع از پیشرفت بیماری ها گردد.
    
تکثیر رز کارولینا:
انواع رزها را می توان از طریق کشت بذر، تقسیم ریزوم های سطحی و نیز ریشه دار کردن قلمه ها تکثیر نمود.

خواندن 698 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 فروردين 1398 ساعت 13:27

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@