شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل زبان‌ درقفا

کد: z219

گل زبان‌ درقفا (LICE-BANE) گیاهی سمی است که در رنگ های مختلفی از بنفش، آبی، قرمز و زرد یا حتی سفید دیده میشود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک قلیایی زهکشی شده (خاک لوم)
22 درجه سانتیگراد
مرطوب
خیلی زیاد

دانستنی های علمی زبان‌ درقفا:
گل زبان‌ درقفا (LICE-BANE) گیاهی سمی از جنس Delphinium میباشد. در این جنس که از خانواده آلالگان هستند حدود 300 گونه از گیاهان چند ساله گلدار وجود دارد که اغلب در سراسر نیمکره شمالی و همچنین در کوه های بالای استوای آفریقا یافت میشوند (در بعضی مراجع جزیره مالت در دریای مدیترانه به عنوان منشأ این گیاه معرفی شده است). نام Delphinium از کلمه یونانی delphis گرفته شده و اشاره به شباهت این گل به بینی دلفین دارد.

خصوصیات گیاهشناسی زبان‌ درقفا:
گل زبان‌ درقفا دارای برگ های با 3 تا 7 لوب دندانه دار که شباهت هایی با لوب های برگ نخل دارد. ساقه گلدار اصلی کاملاً راست و ایستاده است. اندازه بین گونه ها در این جنس بسیار متفاوت و از 10 سانتی متر در برخی گونه های آلپی ، تا 2 متر ارتفاع متغیر میباشد.
گل زبان‌ درقفا در رنگ های مختلفی از بنفش، آبی، قرمز و زرد یا حتی سفید دیده میشود. این گل دارای پنج کاسبرگ گلبرگ مانند است. دانه های آن کوچک هستند و اغلب حالت براق سیاه دارند. گل های زبان‌ درقفا از اواخر بهار تا اواخر تابستان نمایان میشوند و با پروانه ها و زنبور گرده افشانی می شوند.

شرایط محیط رشد و نگهداری زبان‌ درقفا:
رشد مطلوب گل زبان‌ درقفا در خاک لوم به خوب زهکشی شده و در خورشید کامل و با سرپناه در برابر بادهای قوی میباشد.
در فصل بهار خاک گیاه را با مخلوط کردن 2 تا 4 اینچ از کمپوست تقویت نمایید. با حفر گودالی دو برابر قطر ظرف گیاه در هنگام کاشت، اطمینان حاصل شود که بالای توپ ریشه با خاک هم سطح است.

ترکیبات شیمیایی زبان‌ درقفا:
تمام بخش های گل زبان‌ درقفا حاوی delphinine آلکالوئیدهای بسیار سمی هستند و باعث استفراغ هنگام خوردن میشوند، و حتی میتواند موجب مرگ در مقادیر بیشتر شود. هرچند از عصاره این گیاه در مقادیر خیلی کم در طب گیاهی استفاده می شود.

خواندن 749 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 13:46

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@