شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل زفیرانتس گرندیفلورا

کد: z262

گل زفیرانتس گرندیفلورا (ROSEPINK ZEPHYR LILY) یکی از گیاهان علفی چندساله و بومی مکزیک، کلمبیا و آمریکای مرکزی است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
 خاک های غنی از مواد آلی و به خوبی آبیاری شده  خاک های غنی از مواد آلی و به خوبی آبیاری شده
 نواحی نیمه گرمسیری
کمی مرطوب
 زیاد

خصوصیات گیاهشناسی زفیرانتس گرندیفلورا:
گل زفیرانتس گرندیفلورا (ROSEPINK ZEPHYR LILY) یکی از گیاهان علفی چندساله و بومی مکزیک، کلمبیا و آمریکای مرکزی است. گل زفیرانتس گرندیفلورا همچنین به صورت خودرو و به عنوان گیاهی زینتی در غرب هندوستان، پرو، آرژانتین، برزیل و جنوب شرقی ایالات متحده از تگزاس تا فلوریدا، آفریقای جنوبی، چین، کره، نپال، سریلانکا و غیره نیز می روید.
گیاه "زفیرانتس گرندیفلورا" دارای گل هایی به رنگ صورتی روشن و به محیط 10 سانتیمتر با برگ هایی به رنگ سبز و تسمه ای شکل است. زفیرانتس گرندیفلورا دارای سوخ های کروی شکل به قطر 2 تا 3 سانتیمتر می باشند. پیازها پوشش دار و به رنگ قرمز شرابی هستند. از هر سوخ حدود 4 تا 6 برگ خطی و پهن تشکیل می شوند. هر برگ حدود 15 تا 30 سانتیمتر طول و حدود 6 تا 8 سانتیمتر نیز عرض دارد. گل ها قیفی شکل، منفرد، به رنگ صورتی تا قرمز دیده می شوند. این گل ها به صورت افراشته روی دمگلی به طول 10 تا 15 سانتیمتر تشکیل می شوند. 
اسپات ها به رنگ یاسی تا بنفش و به طول 25 تا 30 میلیمتر می باشند. دو پرچم طویل به طول 15 میلیمتر و 21 میلیمتر در هر گل وجود دارد. بساک ها حدود 6 میلیمتر طول دارند. میوه ها کروی شکل یا سه لوب و کپسولی هستند. بذرها به رنگ سیاه، براق و پهن می باشند. از این گیاهاناین گیاهان به دلیل تولید گل های فراوان و زیبا به عنوان گیاهی زینتی در باغ ها، پارک ها و فضاهای سبز استفاده می شود.

شرایط محیط رشد زفیرانتس گرندیفلورا:
زفیرانتس گرندیفلورا نسبت به سرمای زمستان مقاوم نیستند. پیازها را باید در عمق 2 تا 3 متری و در خاک های غنی از مواد آلی، کمی مرطوب و به خوبی آبیاری شده کشت نمود. از نظر نیاز نوری نیز به مکان هایی با آفتاب کامل نیاز دارند. به دلیل نیاز بالا به نور آفتاب، بهترین گلدهی را در تابستان خواهند داشت. پس از گلدهی در تابستان، گیاهان به خواب خواهند رفت. در فصل پاییز و قبل از آغاز سرما باید پیازها را برداشت کرد و در مکان های خشک و خنک نگهداری نمود. پس از پایان سرما می توان پیازها را در شرایط مناسب کشت نمود.

ترکیبات شیمیایی زفیرانتس گرندیفلورا:
هشدار: گونه های جنس زفیرانتس دارای برخی از آلکالوئیدهای سمی مانند pretazettine، carinatine، lycorine، galanthamine و haemanthamine است که در صورت مصرف خوراکی ممکن است باعث استفراغ، تشنج و در نهایت مرگ شود.

خواندن 815 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 16:04

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@