شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل ساکسیفراگا استولونیفرا

کد: z237

گل ساکسیفراگا استولونیفرا (CREEPING SAXIFRAGE) گیاهی زینتی، همیشه سبز، استولون دار و چندساله است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های سبک و دارای مواد غذایی کافی
نواحی معتدل
 کمی مرطوب
کم

خصوصیات گیاهشناسی ساکسیفراگا استولونیفرا:
گل ساکسیفراگا استولونیفرا (CREEPING SAXIFRAGE) گیاهی زینتی از خانواده ی ساکسیفراگاسه و بومی آسیا (چین، ژاپن و کره جنوبی) است. اما به عنوان گیاهی زینتی در اکثر نقاط جهان کشت می شود. این گیاه همیشه سبز، استولون دار و چندساله است.
در ساکسیفراگا استولونیفرا برگ ها گرد، پهن، به صورت رزت یا بی ساگ، به رنگ سبز تیره با رگه های نقره ای ظاهر می شوند. گل ها به رنگ سفید، دارای ساقه ای بلند تر از برگ ها و نامتقارن هستند. هر گل دارای دو گلبرگ بزرگ در بخش پایینی و حدود 3 تا 4 گلبرگ کوچکتر در بخش بالایی می باشد. این گل ها از اواخر بهار تا اوایل تابستان ظاهر می شوند.

شرایط محیط رشد و نگهداری ساکسیفراگا استولونیفرا:
مکان های نیم سایه تا سایه ی کامل برای رفع نیاز های نوری ساکسیفراگا استولونیفرا کافی است. در صورت کشت در مکان های آفتاب کامل، برگ ها به رنگ قرمز دیده می شوند و رنگ قرمز برگ ها توسعه می یابد. که برای اهداف زینتی نیز کاربرد خواهد داشت.
حداقل درجه حرارت در زمستان حدود 8 درجه سانتیگراد و حداکثر دما در تابستان حدود 15 درجه سانیتگراد برای ساکسیفراگا استولونیفرا مناسب است. این گونه ها برای کشت در باغ های صخره ای نیز بسیار مناسب هستند. خاک هایی با بافت متوسط و دارای مواد غذایی کافی و کمپوست برای رشد بهینه ی ساکسیفراگا استولونیفرا مناسب است. بهتر است در خاک های به خوبی آبیاری شده و مرطوب، با بافتی سبک و دارای مواد غذایی ارگانیک کشت شود.

تکثیر ساکسیفراگا استولونیفرا:
خوابانیدن شاخه ها در خاک، استفاده از قلمه های ساقه در تابستان و نیز تقسیم بوته در بهار یا پاییز، روش های ازدیاد این گونه ی گیاهی است.

خواندن 730 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 فروردين 1398 ساعت 11:35

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@