شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل ساکسی فراگا کوچلئاریس

کد: z261

گل ساکسی فراگا کوچلئاریس (SILVER SAXIFRAGE) این گیاه از جنس همیشه سبز است که برگ های آن قاشقی شکل هستند.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
لومی و شنی با زهکشی بالا
 12 درجه سانتی گراد
مرطوب
کم

خصوصیات گیاهشناسی ساکسی فراگا کوچلئاریس:
گل ساکسی فراگا کوچلئاریس (SILVER SAXIFRAGE) این گیاه از جنس Saxifraga در خانواده Saxifragaceae بومی ایتالیا و اطراف آلپ بوته ای و متراکم ، همیشه سبز است که برگ های آن قاشقی شکل هستند.
وسط برگ ها سبز رنگ است و حاشیه ی آن ها خاکستری رنگ است. گل ها به صورت خوشه ای بر روی خوشه های کرک دار ایجاد می شوند. اندازه ی آن در حد 20 سانتی متر ارتفاع و 20 سانتی متر گسترش است.
گل های این گیاه سفید و گاهی دارای خال های قرمز رنگ بر روی خود است. گل دهی در اواخر بهار و اویل تابستان صورت می گیرد. گیاه چند ساله است و برگ های بیضوی کوچکی دارد. برگ ها همیشه سبز هستند و در مرکز سبز تیره و در حاشیه های خاکستری رنگ است.
برای رشد بهتر بایستی شاخه های گل دار را از آن جدا نمود. ریشه باید مرطوب باشد. در معرض آفتاب تند قرار گرفتن موجب ایجاد تاول هایی بر روی برگ ها می شود. در سال می توان دوبار به این گیاه کود داد. آبیاری نباید زیاد باشد چون موجب پژمردگی می شود.
از کود های آهسته انتشار باید برای این گیاه استفاده شود. به آبیاری متوسط نیاز دارد به طور مثال دو لیوان در طول یک ماه. برای آبیاری همیشه در نظر داشته باشید که خاک سطح گلدان کاملا خشک شده باشد و سپس به آن آب دهید.

آفات و بیماریها ساکسی فراگا کوچلئاریس:
این گیاه به طور کلی بیماری خاصی ندارد. ساکسی فراگا کوچلئاریس می تواند مبتلا به کنه های عنکبوتی، راب و حلزون ها و نرم تنان شود. اگر قسمتی از گیاه مورد تهاجم پاتوژن ها قرار گرفت باید به سیع ترین شکل ممکن آن بخش را حذف نمایید.

تکثیر ساکسی فراگا کوچلئاریس:
برای تکثیر ساکسی فراگا کوچلئاریس می توان از تقسیم ریشه استفاده نمود و با اینکه بذرها را جدا کرده و آن ها را در پاییز کشت داد. 

خواندن 794 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 31 فروردين 1398 ساعت 16:19

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@