شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل سوسن آمازون

کد: z138

گل سوسن آمازون(AMAZON LILY) یا اوچاریس گرندی فلورا گیاهی بومی غرب کلمبیا تا غرب اکوادور است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های سبک با موادغذایی کافی
 18 تا 23 درجه سانتیگراد
مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی سوسن آمازون:
گل سوسن آمازون (AMAZON LILY) یکی از گونه های جنس Eucharis و از خانواده ی آماریلیس می باشد. این جنس حدود 15 تا 20 گونه دارد. نام سوسن آمازون (Amazon lily) در برخی موارد به تمامی گونه های جنس اوچاریس اطلاق می شود اما این نام به طور اختصاصی مربوط به دو گونه ی Eucharis amazonica و Eucharis grandiflora می باشد. این دو گونه از بهترین گونه های جنس اوچاریس جهت کشت به عنوان گیاه زینتی مورد استفاده قرار می گیرند.

خصوصیات گیاهشناسی سوسن آمازون:
سوسن آمازون یا اوچاریس گرندی فلورا گیاهی بومی غرب کلمبیا تا غرب اکوادور است. اما به عنوان گیاهی زینتی در نواحی دیگر جهان نیز کشت می شود.
این گیاه یک گیاه هیبرید بین گونه های E. moorei و E. sanderi است. اوچاریس گرندی فلورا در باغبانی اغلب با گونه ی اوچاریس آمازونیکا اشتباه گرفته می شود. تفاوت این گونه ها در اندازه ی گل های آنها است.
اوچاریس گرندی فلورا یا سوسن آمازون، گیاهی چندساله است که از یک بالب یا پیاز طویل رشد می کند. برگ ها به رنگ سبز تیره و گل ها به رنگ سفید، با عطری قوی و نافذ است که در خوشه های چترمانند تشکیل می شود که هر خوشه دارای حدود 3 تا 6 گل است. این گل ها روی یک ساقه ای به طول 45 تا 65 سانتیمتر به وجود می آیند.

شرایط محیط رشد سوسن آمازون:
دمای مناسب برای سوسن آمازون در فصل رشد، دمای 18 تا 23 درجه سانتیگراد (64 تا 73 درجه فارنهایت) است. دمای شب باید 18 تا 20 درجه سانتیگراد و دمای روز نیز در برخی موارد بالای 25 درجه سانتیگراد تنظیم گردد. همچنین برای رشد بهتر به نواحی مرطوب نیاز دارد.
سوسن آمازون به خاک های خوب، لومی، دارای شن کافی برای نگهداری کمپوست نیاز دارد. همچنین خاک مورد نیاز باید توان نگهداری رطوبت را نیز داشته باشد.
تعویض گلدان ها در فصل تابستان، رشد گیاه را تحریک می کند. اما گیاه باید قبل از انتقال از گلدانی به گلدان دیگر، حدود یک شب در دمای 15 درجه سانتیگراد نگهداری شوند. همچنین در این زمان باید برای یک مدت محدود به گیاه آب داده نشود اما باید دقت کرد که ریشه ها خشک نشوند. با این کار، احتمال تولید گل در این گیاه افزایش می یابد.
از نظر نیاز نوری به آفتاب کامل تا کمی سایه نیاز دارد.

تکثیر سوسن آمازون:
تکثیر سوسن های آمازون به وسیله جدا کردن و تقسیم پاجوش ها صورت می گیرد. برای این کار، آنها را در طول بهار به صورت مجزا در گلدان های 15 سانتیمتری کشت می کنند. هر پاجوش باید در سطح بالایی خاک کشت شود

هشدار سوسن آمازون:
بذرها  و بخش هایی از گیاه در صورت خورده شدن، ایجاد سمیت می کنند. همچنین در برخی افراد، تماس با این گیاهان، مشکلات پوستی و حساسیت (آلرژی) ایجاد می نماید. گرده های این گیاه نیز ممکن است حساسیت ایجاد کند.

خواندن 1365 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مرداد 1398 ساعت 08:43

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@