شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل شقایق شرقی

کد: z147

گل شقایق شرقی (ORIENTAL POPPY) گیاهی چند ساله است با گلهای نارنجی سرخ‌ گون که در تزیین فضای سبز شهری کاربرد دارد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک آهکی زهکشی شده با PH:6.5-7
21 درجه سانتیگراد
کمی خشک
خیلی زیاد

 دانستنی های علمی  گل شقایق شرقی:
گل شقایق شرقی (ORIENTAL POPPY) گیاهی چند ساله از جنس Papaver در خانواده Papaveraceae بومی قفقاز، شمال شرقی ترکیه و شمال ایران است.
نوع وحشی این گل رنگ طبیعی نارنجی سرخ‌ گون درخشان دارد ولی از اواخر سدهٔ نوزدهم با پرورش انتخابی در باغ‌ها نژادهای مختلفی از این گل ایجاد شده که رنگ‌های متفاوتی از سفید روشن با لکه‌های سیاه بادنجانی تا انواع صورتی و شاه بلوطی تیره دارند.

خصوصیات گیاهشناسی گل شقایق شرقی:
این گیاه دارای شاخ و برگ و ساقه های مودار در فصل بهار است که بعد از گل دادن شاخ و برگ آن به طور کامل میریزد و این یک ویژگی است که اجازه می دهد تا بقای خود را در خشکسالی تابستان آسیای مرکزی حفظ کند. برگ های تازه با باران پاییزی ظاهر می شوند.
ساقه‌های شقایق شرقی کرکدار و زبر و برگ‌های آن شانه‌ای دندانه‌‌ دار بوده و گل‌های فنجانی شکل نارنجی مایل به قرمز آن از اواخر بهار تا اواسط تابستان ظاهر می‌شوند
این گیاه در تزیین فضای سبز شهری نیز مورد استفاده است و در جزیره خارک برای کاشت در پارکها، چمن کاریها ميادين و بولوارها استفاده میشود.

آفات و بیماریها گل شقایق شرقی:
آفات و بیماری های خشخاش شرقی به ندرت توسط حشرات و یا بیماری آسیب میبیند. در طول رشد جوانه ها اگر شرایط آب و هوایی زیاد مرطوب باشد ممکن است گیاه لکه دار شود و دچار بیماری قارچی شود. قارچ کش ها برای کمک به جلوگیری از این مشکل مناسب است.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل شقایق شرقی:
شقایق شرقی معمولا در خاک آهکی و در آفتاب کامل رشد میکند. شقایق شرقی به مکان کاملاً آفتابی و دمای 21 درجه سانتیگراد و رطوبت متوسط و کم دارد. حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتی‌گراد است.
دانه ها پس از گذشت دوره سرما کاشته می شود و کاشت هنگامی است که خاک کاملا گرم است. دانه ها در عمق حدود یک سانتی متر یا کمتر برای نور که باعث تحریک جوانه زنی میشود کاشته میشوند. خشخاش شرقی نیازی به آبیاری و رسیدگی زیاد ندارد و دوره جوانه زنی 10-20 روز است.
شقایق شرقی نیاز به خاک خوب زهکشی شده و خنثی دارد، در خاک اسیدی نیاز به اضافه کردن آهک دارید. PH خاک باید از 6،5 تا 7،0 باشد. خاکهای مرطوب در زمستان پوسیدگی ریشه های گوشتی آن را موجب میشود. کود دهی در بهار با کمپوست یا کود پوسیده توصیه میشود.

تکثیر گل شقایق شرقی:
تکثیر شقایق شرقی از طریق کاشت بذر در بهار و یا قلمه در تابستان امکان‌ پذیر است. تقسیم هر پنج سال یا بیشتر مورد نیاز است و بهترین زمان تقسیم در ماه آگوست (مرداد و اوایل شهریور) است زمانی که گیاهان خفته هستند. 

خواندن 1691 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 تیر 1398 ساعت 21:13

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@