شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل شقایق نعمانی

کد: z110

 شقایق نعمانی در مناطق سایه دار رشد می کند و با عناوین شقایق ژاپنی و گل باد نیز شناخته میشود.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
خاک معمولی، شنی، خاک رس

7 درجه سانتیگراد

کمی مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی شقایق نعمانی:

شقایق نعمانی (JAPANESE ANEMONE) گونه ای از گیاهان گلدار از جنس Anemone در خانواده Ranunculaceae بومی مرکز چین است، هر چند که برای صدها سال با تابعیت ژاپن شناخته میشده است. این گیاه با عناوین شقایق ژاپنی و گل باد نیز شناخته میشود.
ارتفاع این گیاه به 3 تا 4 فوت (90-120 سانتیمتر) میرسد. دارای برگ هایی با سه برگچه میباشد. گل هایی با قطر 40 تا 60 میلی متر (1.6 - 2.4 اینچ) با 5 تا 6 کاسبرگ به رنگ صورتی یا سفید با پرچم های طولانی و متعدد زرد می باشد که شکوفه آن از اواسط تابستان تا پاییز ظاهر میشود.

خصوصیات ظاهری شقایق نعمانی:
برگهای شقایق نعمانی (آنمون) سبز تیره, دارای بریدگیهای عمیق با برگچه های در حاشیه دندانه دار هستند. یعنی دارای دو نوع برگ پایه ای و ساقه ای می باشد.
سطح خارجی گلبرگ ‌ها نیز دارای کرک‌ های ابریشمی سفید رنگ است.
این گیاهان میتوانند در مناطق سایه دار و تحت حفاظت از گیاهان بزرگتر نیز رشد کنند. آنها حساس به خشکسالی یا آبیاری بیش از حد هستند.
به راحتی در در خاک های معمولی با زهکشی خوب و در آفتاب کامل یا نیم سایه رشد میکنند. بخش های نیم سایه و خاک نسبتا حاصلخیز را ترجیح میدهند، این گیاه هیچ آفت جدی ندارد.

تکثیر شقایق نعمانی:
تکثیر شقایق نعمانی از طریق كاشت بذر بلافاصله پس از رسیدن درون گلدان در شاسی سرد و یا تقسیم گیاه در فصل بهار امكان پذیر است.

خواندن 1389 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 09:50

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@