شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل فانوس چینی

کد: z259

 گل فانوس چینی (CHINESE LANTERN) گیاهی همیشه سبز و از جمله گیاهان پهنبرگ واز خانواده گل ختمی می باشد.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
آمریکای جنوبی و برزیل
 13 درجه سانتیگراد
مرطوب
 زیاد

دانستنی های علمی گل فانوس چینی:
گل فانوس چینی (CHINESE LANTERN) از جمله گیاهان پهنبرگ واز خانواده گل ختمی (Malvaceae) میباشد .این نامگذاری توسط گیاه شناس اسکاتلندی Philip miller انجام شده است که بر گرفته از کلمه aututilon میباشد. این گیاه بومی آمریکای جنوبی و برزیل میباشد و چند گونه از این گیاه بومی شمال آمریکا و آمریکای مرکزی و استرالیا میباشد.

خصوصیات گیاهشناسی  گل فانوس چینی:
درختچه فانوس چینی گیاهی همیشه سبز و به نسبت پردوام و پر عمر میباشد و تا ارتفاعی بین 1.25 تا 2 متر قد میکشد. گل های این گیاه  به صورت زنگوله باز میشوند و ساقه هایی نازک و طولانی دارد فصل گلدهی این گیاه از اوایل بهار تا اواسط تابستون میباشد و به رنگهای سفید ، زرد، نارنجی، عنابی، صورتی و قرمز دیده میشوند. دوران گلدهی این گیاه طولانی می باشد، گلها سرشاخه های خوشمنظری دارند. فانوس چینی در مدت 2 سال بالغ می گردد و برگهای نرم این گیاه به شکل افرا می باشد.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل فانوس چینی:
فانوس چینی آب وهوای گرم را دوست دارد ولی سرما را تا نقطه یخ زدن تحمل میکند. فانوس چینی باید در آفتاب کامل و یا نیمسایه باشد وخاکی را نیاز دارد که خوب زهکشی شده باشند. در خاک هایی که با مواد آلی تقویت شده باشد بهترین رشد و گلدهی را خواهد داشت. در ماه های گرم به آبیاری منظم و عمیق نیاز دارد، هر چند که ایام خشک را بهتر از اغلب درختچه ها تحمل می کند. برای حصول بهتری رشد، در اواخر زمستان و مجددا در اواسط تابستان از مواد غذایی کامل گیاهی استفاده کنید و به این وسیله خاک را غنی کنید.

تکثیر گل فانوس چینی:
فانوس چینی با کاشت بذر و قلمه گیری تکثیر مییابد. بهتر است از کاشت بذر استفاده نکنید. در بهار میتوان از گیاه قلمه های نیمه چوبی تهیه نمود. پس از آنکه انتهای آنها را در پودر هورمون ریشه زایی قرار دادید، در گلدان بکارید
نکات پرورشی: گل ها و برگ ها بخش زینتی گیاه را تشکیل میدهند؛ در فصل رشد هر 2 هفته یک بار نیاز به تغذیه با کود کامل دارد؛ نیاز به قیم دارد، قطع جوانه انتهایی باعث پرپشت شدن گیاه میگردد ؛ رشد سریعی دارد ؛ شاخه های از فرم افتاده را باید قطع نمایید؛ در نور زیاد فاصله برگ ها زیاد و حالتی رنگ پریده پیدا میکنند.

آفات و بیماریها فانوس چینی:
هشدار: این گیاه گاهی به آفت شته مبتلا می شود ، اما می توان شته را با فشار آب شلنگ یا با پاشیدن صابون حشره کش روی بوته دفع کرد. ممکن است برگها دچار حشرات برگخوار شوند. اگر خسارت ناچیز باشد می توانید مشکل را نادیده بگیرید. در غیر این صورت برگها را با روتنون گردپاشی کنید یا با حشره کش مناسب دیگری کل بوته را محلول پاشی کنید. 

خواندن 876 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:16

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@