شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل فیلو دندرون گوش گرگی

 کد: z300

فیلو دندرون گوش گرگی، گیاهی بالارونده است که در موطن خود می تواند تا 18 متر از درختان بالا رود.

دانستنی های علمی فیلو دندرون گوش گرگی:
زیستگاه فیلو دندرون گوش گرگی همانند بیشتر گونه های فیلودندرون، جنگل های استوایی است. گیاه فیلو دندرون گوش گرگی، گیاهی بالارونده است که در موطن خود می تواند تا 18 متر از درختان بالا رود و در این حالت با ریشه های هوایی که دارد می تواند بدون ریشه های زمینی خود به زندگی ادامه دهد.

خصوصیات گیاهشناسی فیلو دندرون گوش گرگی:
طول برگ ها در محیط های مرطوب بین 40-20 سانتیمتر رشد می کند. در آپارتمان ارتفاع این گیاه به راحتی به 2 متر می رسد. برگ ها بیضی شکل و لبه آن ها بدون دندانه می باشد. سطح روی برگ ها معمولاً سبز براق است. رنگ برگ های فیلو دندرون گوش گرگی ارقام جدید این گیاه متنوع تر است.

شرایط محیط رشد و نگهداری فیلو دندرون گوش گرگی:
خاک: به خاکی سبک با زهکش خوب احتیاج دارد. ترکیب یک قسمت کمپوست + یک قسمت خاک لومی + دو قسمت پرلیت برای گل فیلو دندرون گوش گرگی مناسب است. هر 2-3 هفته با یک محلول رقیق از کود 5-10-5 می توان آن را تغذیه کرد.
آبیاری: خاک گلدان را همیشه مرطوب (نه غرقابی) نگه دارید.
نور: نور زیاد و غیر مستقیم باعث بالندگی آن می شود.
دما: حداقل دمای مناسب برای رشد 15-13 درجه است. در زیر دمای 10 درجه گیاه آسیب دیده و حتی خشک می شود.

تکثیر فیلو دندرون گوش گرگی:
به دو روش خوابانیدن ساقه یا قلمه گیری می توان فیلو دندرون گوش گرگی را تکثیر کرد.
در روش اول قسمتی از ساقه را بدون برگ کرده و درون خاک قرار می دهند تا ریشه دهد. پس از دو ماه که ساقه ها ریشه کرد آن را جدا کرده و در گلدانی دیگر می کارند.
در قلمه گیری طولی از ساقه را که دو گره داشته باشد در بستر کاشت مناسب، در نور زیاد و غیر مستقیم می کاریم. دمای مناسب 25-20 درجه است.
این گونه از فیلودندرون احتیاج به تکیه گاه چوبی پوشیده از خزه دارد تا ریشه های هوایی گیاه در آن رشد کند، خزه های تکیه گاه باید به وسیله غبارپاشی یا آبیاری از بالا مرطوب نگه داشت.

طریقه تهیه قیّم خزه دار:
یک قطعه نی یا لوله پلاستیکی به قطر حداکثر دو سانتی متر و به ارتفاع نهایی گیاه، نخ پلاستیکی و مقداری خزه تهیه کنید. خزه ها را اطراف نی یا لوله پیچیده و با نخ ببندید. ارتفاع فیلو دندرون گوش گرگی پس از یکسال می تواند به حدود یک متر برسد و تغذیه ریشه های هوایی از خزه مرطوب تکیه گاه، از نیازهای اساسی است، ریشه های هوایی را هرگز قطع نکنید.

آفات و بیماریها فیلو دندرون گوش گرگی:
برگ های جدید فاقد رشد بوده و ریز هستند: گیاه از کمبود عناصر غذایی در گلدان رنج می برد، این کمبود را هر دو هفته یکبار با تغذیه مصنوعی طبق دستور جبران کنید.
برگ ها تغییر رنگ می دهند و سطح زیرین آنها دارای تار عنکبوت است: کنه قرمز ریز عامل این نارسایی است. گیاه را هر دو هفته یکبار با سم کنه کش طبق دستور سمپاشی کنید، غبارپاشی در کاهش آفت موثر است.
برگ ها سقوط می کنند: گیاه به شدت تشنه، هوا خشک و یا گرم است. شرایط را بازدید و در صورت لزوم گیاه را به مدت ۱۵ دقیقه درون تشت آب قرار دهید و یا غبارپاشی را شروع کنید و گلدان را به محل سردتری منتقل کنید.
ساقه ها دراز و فاصله بین برگ ها زیاد است: یا نور کافی نیست و یا نیاز به تغذیه مصنوعی دارد، گلدان را به محل روشن تر انتقال دهید و هر دو هفته یکبار طبق دستور با کودهای مخصوص تغذیه مصنوعی کنید.
برگ ها پژمرده و از جوانه های بهاری خبری نیست: هوا سرد است، گلدان را به محل گرم تری منتقل کنید.
زخم های سفید پنبه ای شکل روی برگ ها ظاهر می گردند: حشره آفت عامل آن است، با سم حشره کش نفوذی هر دو هفته یکبار طبق دستور گیاه را سمپاشی کنید تا علائم بر طرف شوند و یا با برس مخصوص و یا پنبه آغشته به محلول سم لکه ها را مسموم کنید.
برگ ها زرد می شوند و سقوط می کنند: خاک گلدان باتلاقی شده است، آب زیر گلدانی را خارج کنید و زهکشی را بازدید کنید، اجازه دهید خاک سطحی گلدان در فاصله بین دو آبیاری کاملاً خشک شود و سپس آبیاری را با میزان کمتری شروع کنید.
لکه های سوخته روی برگ ها ظاهر می شوند: در آفتاب غبارپاشی کرده اید، مواظب باشید این عمل در صبح یا عصر در سایه انجام شود، چون نور عبور داده شده از قطرات آب به جای مانده روی سطح برگ ها، مانند عبور نور از شیشه است که به برگ ها صدمات شدیدی وارد می کند.

خواندن 917 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:50

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@