شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل قلم موی شیطان

کد: z247

قلم موی شیطان، یک علف هرز مزاحم است با گل های نارنجی درخشان و برگ هایی که دارای کرک هستند و در کنار جاده ها می روید.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
کلیه ارقام خاک
8 درجه سانتیگراد
کمی خشک
 متوسط

خصوصیات گیاهشناسی قلم موی شیطان:
قلم موی شیطان (DEVIL'S PAINTBRUSH)، گیاهی علفی است و ارتفاعی بین 30 تا 60 سانتی متر دارد. گل های آن نارنجی درخشان هستند. برگ ها دارای کرک هستند. اندازه ی گل ها 2 سانتی متر است و گل ها تقارن شعاعی دارند. گلبرگ ها مستطیل شکل هستند و در انهتای خود پنج شاخه می شوند که ظاهری شبیه به قلم مو به آن می دهند. گسترش و پراکنش گیاه قلم موی شیطان بسیار بالاست و در تمامی مناطق از جمله کنار جاده ها تا درون جنگل ها می روید.
برگ ها بین 5 الی 12 سانتی متر هستند و ابتدا خالت روزت دارند. قلم موی شیطان در کنار جاده ها می روید و یک علف هرز مزاحم است و معمولا کشاورزان را با مشکل رو برو می سازد.
خوشه ی گل دارای حدود 5 گل می باشد. میوه قلم موی شیطان سیاه رنگ است و با کرک های سفیدی پوشده شده است. معمولا در مسیر جاده ها و روی خاک های خشک می روید.

شرایط محیط رشد و نگهداری قلم موی شیطان:
قلم موی شیطان به وسیله ی بذرهایش تکثیر می شود و قابلیت گستردگی فراوانی دارد و اغلب موارد رشد و گسترش آن ها توسط کشاورزان مهار می گردد. نیاز به نگهداری خاصی ندارد و در همه نوع خاکی می روید.
برای کنترل این علف هرز می بایست از علف کش های انتخابی استفاده کر د همچنین استفاده از کودهای نیتروژنی می توان این گیاه را از عرصه خارج نمود.

خواندن 919 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 27 فروردين 1398 ساعت 11:51

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@