شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل لوبلیا

کد: z240

گل لوبلیا (CARDINAL FLOWER) گیاهی چند ساله مناسب مرداب ها، باغ های آبی و آکواریوم میباشد و دارای گل سرخ بسیار قشنگی است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک لومی، غنی و مرطوب
 دمای بین 15 تا 26 درجه
 خیلی مرطوب
زیاد

دانستنی های علمی لوبلیا:
Lobelia cardinalis (گل لوبلیا)، گیاهی علفی و چندساله از خانواده Lobeliaceae (لوبلیاسه) است که بومی آمریکای جنوبی (از مکزیک تا شمال کلمبیا) میباشد. لوبلیا به دلیل داشتن گلهایی بسیار زیبا، گیاه زینتی محبوبی شمرده میشود و جایزه سلطنتی انجمن باغبانی را نیز از آن خود کرده است.
این گیاه معمولا در شرایط مردابی پرورش می یابد و برگهای سبز تیره که در قسمت زیرین ارغوانی است را به وجود می آورد. در آکواریوم ها رنگ برگهای آن به هاله زیبایی به رنگ سبز روشن متمایل و بر می گردد. برای ادامه حیات خود نیاز به نور متراکمی دارد و به طور گسترده در اکواریوم های هلند استفاده می شود و به گیاه خیابانها معروف است. در اکواریو م های سر باز در بالای سطح آب رشد می کنند - تا جایی که گل سرخ بسیار قشنگی را به وجود می آورد و برگها رنگ خود را به دست می آورند. از این گیاه در باغهای آبی می توان استفاده کرد .

خصوصیات گیاهشناسی لوبلیا:
گیاه  Lobelia (لوبلیا) گیاهی چند ساله بوده که به طور متوسط بین 7 تا 10 سال زندگی میکند و سرعت رشد کندی دارد.( بین 2 تا 5 سال زمان نیاز است تا این گیاه کاملا رشد کند) ارتفاع گیاه بین 50 سانتیمتر تا 1 متر است و گستردگی آن بین 10 تا 50 سانتیمتر است.
برگها به صورت بیضوی و نیزه ای شکل بوده، به رنگ سبز تیره هستند. طول برگهای این گیاه 20 سانتیمتر و عرض آنها 5 سانتیمتر است.
فصل گلدهی این گیاه از خرداد تا مرداد میباشد، ساقه گیاه منتهی به خوشه های گل بسیار زیبا میشود. گلهای لوبلیا، 5 لوبی و 4 سانتیمتر میباشند و به رنگهای قرمز، سفید و یا صورتی مشاهده میشوند.

شرایط محیط رشد و نگهداری گل لوبلیا:
خاک: خاک لومی، غنی، خوب زهکشی شده و بسیار مرطوب. ph  خاک  بین 6 تا 7.8 باشد.
همانطور که ذکر شد این گیاه مناسب مرداب ها، باغ های آبی و آکواریوم میباشد.( خاک کم عمق و در آب قرار دارد.)
نور: آفتابی - نیمسایه گیاه لوبلیا بهترین رشد را در مکانی آفتابی و زمانی که در آب قرار دارد خواهد داشت.
دما: دمای بین 15 تا 26 درجه

خواص دارویی و کاربردها لوبلیا:
گلها برای حشرات، پروانه ها و مرغ های مگسخوار بسیار جذاب بوده و از شهد آن تغذیه میکنند. در برابر خرگوش ها و گوزن ها مقاوم است.
خواص: بومیان آمریکا از ریشه این گیاه چای درست میکنند که برای درمان بیماری های روده مورد استفاده قرار میگیرد. از برگهای لوبلیا نیز نوعی چای درست میشود که برای درمان سرماخوردگی مفید است .

آفات و بیماریها لوبلیا:
آفات و امراض: بیماری خاصی  این گیاه را تهدید نمیکند فقط در سایه نباید قرار داشته باشد.

تکثیر لوبلیا:
1- کاشت بذر: (دانه های این گیاه را میتوانید برای مدت زمان طولانی ذخیره کنید) اواخر زمستان برای کاشت دانه گیاه اقدام کنید و جوانه زنی بین 2 تا 3 هفته زمان میبرد. این گیاه مناسب برای آب و هوای معتدل است و در سرما از بین خواهد رفت.(در فصل زمستان بهتر است به داخل خانه منتقل شود.) 2- قلمه زدن: در فصل پاییز میتوانید پاجوش ها را از خاک درآورید و در جای دیگر بکارید.

خواندن 851 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 13:57

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@