شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل لیزیماچیا نومولاریا

کد: z246

 گل لیزیماچیا نومولاریا (CREEPING JENNY) گیاهی پوششی و رونده، قوی، همیشه سبز و چندساله است.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک های مرطوب 
نواحی معتدل
مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی گیاه لیزیماچیا نومولاریا:
گیاه لیزیماچیا نومولاریا (CREEPING JENNY) گیاهی پوششی و بومی اروپا است اما امروزه به طور وسیعی در شمال آمریکا نیز تولید شده و گونه های مختلفی از آن در نواحی گوناگون یافت می شود. لیزیماچیا نومولاریا در صورت مساعد بودن شرایط رشد مانند مرطوب بودن زمین یا در نزدیک تالاب ها و دریاچه ها به سرعت به عنوان یک گیاه رونده و پوششی، گسترش پیدا می کند اما کندن آن نیز با دست بسیار آسان می باشد. واژه ی نومولاریا (nummlaria) که نام گونه ی آن است به معنی سکه می باشد و نشان دهنده ی اندازه ی گل های این گیاه است.
لیزیماچیا نومولاریا، گیاهی رونده، قوی، همیشه سبز و چندساله است که می تواند تا حدود 5 سانتیمتر ارتفاع داشته باشد ولی به فرم رونده و پوششی می باشد. برگ ها گرد و براق بوده و گل ها نیز زردرنگ، فنجانی شکل و به قطر حدود دو سانتیمتر می باشند که در فصل تابستان ظاهر می شوند. کولتیوار Aurea (golden creeping Jenny) از این گیاه دارای برگ های زرد رنگ بوده و در برخی موارد نیز سرعت رشد کمتری نیز نسبت به گونه های دیگر دارد.
شرایط محیط رشد گیاه لیزیماچیا نومولاریا:
لیزیماچیا نومولاریا مخصوص زمین های مرطوب با خاک عمیق است. تمام کولتیوارهای این گیاهان خاک های مرطوب را برای رشد بهتر ترجیح می دهند و نمی توانند زمین های خشک و کم آب را نیز تحمل کنند.
از نظر نیاز نوری نیز به مکان هایی با آفتاب کامل تا کمی سایه نیاز دارد. این گیاهان مقاوم به سرما بوده و در دماهای تا -40 درجه فارنهایت نیز زنده می مانند.
در نواحی معتدل می توان از این گیاهان به عنوان گیاهی پوششی و زینتی در باغبانی و فضای سبز استفاده کرد. اما باید در کشت آنها دقت کرد زیرا دارای رشد سریعی بوده و در صورت عدم مدیریت می توانند رشد را برای گیاهان دیگر محدود سازند. کشت آن در باغ های صخره ای نیز موفقیت آمیز بوده است.

خواص دارویی و کاربردهای گیاه لیزیماچیا نومولاریا:
از این گیاه به عنوان گیاهی پوششی در فضای سبز استفاده می شود. علاوه بر استفاده از آن به عنوان گیاهی زینتی به دلیل وجود ترکیبات فنولیک اسید فراوان در آن در طب سنتی چینی نیز از آن به عنوان گیاهی دارویی یاد شده است.
تکثیرگیاه لیزیماچیا نومولاریا:
تکثیر لیزیماچیا نومولاری به راحتی از طریق ساقه های رونده یا تقسیم بوته در بهار و پاییز و نیز کشت بذرهای آنها در بهار انجام می پذیرد.

خواندن 759 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 14:05

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@