شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل لیلیوم اوراتوم

کد: z281

گل لیلیوم اوراتوم (YAMAYURI) یکی از گونه های جنس لیلیوم یا سوسن است با گل هایی به رنگ سفید و خال ها و نشانه هایی طلایی.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
خاک های اسیدی و مرطوب 
نواحی معتدل
 مرطوب
زیاد

خصوصیات گیاهشناسی لیلیوم اوراتوم:
گل لیلیوم اوراتوم (YAMAYURI) یکی از گونه های جنس لیلیوم یا سوسن است. لیلیوم اوراتوم بومی شرق آسیا نظیر ژاپن است. گل ها به رنگ سفید با خال ها و نشانه هایی طلایی است اما در رنگ و شکل این نشانه ها و خال ها تنوع زیادی نیز وجود دارد. به عنوان مثال در واریته ی platyphyllum روی گلبرگ ها بجای خال ها یا نقاط رنگی، خطوطی نواری و زردرنگ وجود دارد. لیلیوم اوراتوم دارای گل های معطر است که عطر گل های آن نسبت به سایر گونه های سوسن قوی تر می باشد. همچنین از نظر ارتفاع نیز یکی از بزرگترین سوسن ها است به طوری که ارتفاع گیاه به حدود 2.5 متر نیز خواهد رسید و هر بوته می تواند بیش از 20 گل نیز داشته باشد. برخی از کولتیوارهای این گیاه در ژاپن برای استفاده ی خوراکی از پیازهای آن کشت می شوند.

شرایط محیط رشد لیلیوم اوراتوم:
بهترین مکان برای کشت لیلیوم اوراتوم بر روی تپه هایی است که به خوبی نور خورشید را دریافت می کنند. همچنین در خاک های آتشفشانی یا فقیر نیز می تواند رشد کند اما بهترین رشد را در سراشیبی های به خوبی آبیاری شده خواهد داشت. مناسب ترین پی اچ برای آن پی اچ اسیدی و خنثی است. لیلیوم اوراتوم می تواند در مکان هایی با آفتاب کامل یا نیمه سایه رشد کند.

ترکیبات شیمیایی لیلیوم اوراتوم:
لیلیوم اوراتوم حاوی ترکیبات گلیکوزیدی نظیر 1,2-O-deferuloylglycerol، 1-O-feruloyl2-O-p-coumaroylglycerol، 1-O-p-coumaroyl-2-O-feruloylgycerol، 1-O-feruloylglycerol، 1,3-O-diferuloylglycerol، 1-O-feruloyl-3-O-p-coumaroylglycerol و 1-O-p-coumaroylglycerol می باشد.
    
تکثیر لیلیوم اوراتوم:
یکی از روش های تکثیر لیلیوم اوراتوم از طریق بذر می باشد. جوانه زنی این بذرها به صورت هیپوجیال است. بهترین زمان برای کشت بذر در زمان رسیدن کامل و در شاسی سرد می باشد. بذرهای کشت شده در بهار جوانه خواهند زد. بذرهای انبار شده قبل از کشت به پیش تیمار جوانه زنی نیاز دارند. به این صورت که به طور متناوب در دوره های دو ماهه در دماهای گرم، سرد و گرم قرار می گیرند. این بذرها در مکان های خنک و سایه رشد می کنند. گیاهچه های ایجاد شده برای رشد به کوددهی و آبیاری منظم نیاز دارند.
روش دیگر تکثیر لیلیوم اوراتوم، تقسیم و کشت پیازهای آن است. زمانی که پیازها در خواب هستند (در پاییز) آنها را برداشت کرده و کشت می کنند. پس از برطرف شدن نیاز سرمایی در زمستان، پیازها در بهار جوانه زده و برگ تولید می کنند. نگهداری پیازهای برداشت شده در مکان های گرم و تاریک سبب تولید پیازچه (Bulblet) می شود. می توان این پیازچه ها را در گلخانه کشت و پرورش داد تا به اندازه کافی بزرگ شوند.

خواندن 725 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 04 ارديبهشت 1398 ساعت 17:21

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@