شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل مینای دائم

کد: z190

مینای دائم (ALPINE ASTER) گیاهی زینتی چندساله است با گلهای صورتی، بنفش (بنفش کمرنگ و بنفش تیره)، سیاه و سفید، یا سفید.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
 خاک رس و ماسه با PH حدود 7
5 درجه سانتیگراد 
کمی خشک
خیلی زیاد

دانستنی های علمی مینای دائم:
مینای دائم (ALPINE ASTER) گیاهی زینتی چندساله از جنس Aster در خانواده Compositae بومی کوه های اروپا (از جمله کوه های آلپ) است همچنین گونه هایی از آن بومی کانادا و ایالات متحده میباشند.

خصوصیات گیاهشناسی مینای دائم:
گل مینای دائم 15 تا 30 سانتی متر رشد می کند و بلند میشود. رنگ شکوفه ممکن است صورتی، بنفش (بنفش کمرنگ و بنفش تیره)، سیاه و سفید، یا سفید باشد و معمولاً در اواخر بهار و اوایل تابستان ظاهر میشوند.
برگ های این گیاه به رنگ سبز مایل به خاکستری در بهار و سبز متوسط در تابستان می شود. دشت های این گیاه در تابستان به شکل فرش سبز رنگ گسترده و بسیار زیبا میشود. گل ها به صورت جداگانه بر روی ساقه های بالاتر دیده میشوند.

شرایط محیط رشد و نگهداری مینای دائم مینای دائم:
مینای دائم رشد آرامی دارد. نیازمند نور آفتاب کامل و خاک رسی و ماسه ای با PH حدود 6.5 تا 7.5 میباشد. گل مینای دائم تحمل هوای سرد را تا -28 درجه سانتیگراد دارد. همچنین میتواند تا حدودی خشکی را تحمل کند. مینای دائم آب و هوای گرم و مرطوب را دوست ندارد. ممکن است کوتاه مدت بتواند تابستانهای بسیار گرم را تحمل کند.

تکثیر مینای دائم:
تکثیر مینای دائم توسط قلمه، تقسیم یا جدایی - قلمه در فصل تابستان صورت میگیرد.
گل مینا از انواع گیاهان زیبا با قابلیت کاشت آسان در فضای آپارتمان است. بهترین زمان برای کاشت مینای دائم، اوایل بهار بوده و مناسب ترین روش برای کاشت از طریق بذر گیاه است. قبل از کاشت، گلدان را از خاک سبک و غنی از بارورکننده های مناسب پر کنید و دانه ها را در عمق سه سانتیمتری خاک بکارید. حداقل فاصله میان دانه ها باید ۲۴ سانتیمتر باشد. گلدان ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. گل مینای دائم برای رشد نیازمند قرار گرفتن و به مدت حداقل چهار ساعت در روز در برابر نور خورشید است. گلدان ها را دو تا سه بار در هفته، آبیاری کرده و قبل از هر بار آبیاری دقت کنید، خاک گلدان خشک باشد. برای زهکشی بهتر می توان، دو یا سه سوراخ در کف گلدان ها ایجاد کرد.

خواندن 1046 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 12 تیر 1398 ساعت 13:32

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@