شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل نیلوفر ارغوانی

کد: z268

 گل نیلوفر ارغوانی (PURPLE MORNING GLORY) گیاهی روز بلند است و در هوای ابری و سایه شکفته نمی شود.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک غنی و با زهکشی خوب
 31 درجه سانتی گراد
 کمی مرطوب
 مت خیلی زیاد

دانستنی های علمی نیلوفر ارغوانی:
گل نیلوفر ارغوانی (PURPLE MORNING GLORY) گیاهی از جنس Ipomoea در خانواده کانولوولاسه (پيچک) بومی مکزیک و آمریکای مرکزی است. این گیاه با نام هایی چون Purple و Tall و Common Morning Glory در جهان شناخته میشود. کاربرد در فضای سبز برای پوشاندن نرده ها، تنه درختان بزرگ و بی میوه، پرچین و آلاچیق بکار می رود. برای حیاط منزل مناسب نیست چون شاخه ها دور بوته ها و درختان می پیچد و جلوی رشد آن را می گیرد و بذر زیادی نیز تولید می کند.

خصوصیات گیاهشناسی نیلوفر ارغوانی:
نیلوفر ارغوانی گیاهی روز بلند است و در هوای ابری و سایه شکفته نمی شود. این گیاه علفی بسیار آسان رشد است و در تابستان گلهای شیپوری آن به رنگهای متنوع آبی، ارغوانی، صورتی، سفید و ابلق ظاهر میشود که بسیار درشت و زیبا هستند.
نیلوفر ارغوانی قابلیت رشد تا ارتفاع 2-3 متر با استفاده از قیم و در اطراف دیوار ها را دارد. دارای برگ ها قلبی شکل است و ساقه هایی با موهای قهوه ای پوشیده شده دارد. گل ها عمدتا به رنگ آبی و بنفش و یا سفید با 3 تا 6 سانتی متر قطر میباشند.
نیلوفر ارغوانی با وجود افزایش کشت به خاطر داشتن گل های زیبای بنفش و سفید در بسیاری مناطق به عنوان یک علف هرز مضر معرفی شده است. این گیاه نیازمند خاک نسبتاً مرطوب و غنی است، اما بعضاً می تواند در یک آرایه وسیعی از انواع گوناگون خاک رشد کند.
نیلوفر ارغوانی نیازمند آفتاب کامل است.  این گیاه تابعیت سراسر مناطق گرم و معتدل و نیمه گرمسیری جهان را دارد. رطوبت مورد نیاز آن متوسط و خاک مطلوب آن خاک به خوبی زهکشی شده است هرچند سازگار با انواع خاک ها میباشد.

تکثیر نیلوفر ارغوانی:
تکثیر نیلوفر ارغوانی از طریق تولید بذر در مکان کشت شده صورت می گیرد.
هشدار: دانه های مثلثی آن در برخی منابع دارای خواص روانگردان و توهم زا معرفی شده و از مصرف آن بایستی اجتناب نمود.

Save

خواندن 753 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 09:01

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@