شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

نیلوفر باران صورتی

کد: z191

گل نیلوفر باران صورتی ( PINK RAIN LILY) با گل های خیلی بزرگ و زیبا و خوشبو بسیار مناسب برای کاشت در باغ یا نگهداری در منزل میباشد.

خاک و تغذیهدمای ایده آل محیطآبیاری و رطوبتنور محیط
خاک مرطوب با زهکشی خوب
15 درجه سانتیگراد 
مرطوب
متوسط

دانستنی های علمی نیلوفر باران صورتی:
گل نیلوفر باران صورتی ( PINK RAIN LILY) از گونه Zephyranthes جنس نسبتا بزرگ از گیاهان پیازی است که اکثر آنها بومی آمریکا و مناطق استوایی آن میباشد. آنها دارای ساقه های باریک و بلند دارای برگ میباشند که در انتها به گل صورتی زیبا ختم میشود. ساقه های آن توخالی میباشد. این گیاه با نام های متعددی از جمله fairy lily, rainflower, zephyr lily, magic lily, Atamasco lily, rain lily,Dave's Garden, زنبق صورتی, نیلوفر، باد صبا و سوسن شناخته میشود.

خصوصیات گیاهشناسی نیلوفر باران صورتی:
گل نیلوفر باران صورتی دارای گل های خیلی بزرگ و زیبا و خوشبو در ماه می به شکوفه مینشیند و بسیار مناسب برای کاشت در باغ یا نگهداری در منزل میباشد.
گل نیلوفر باران صورتی یکی از پررونق ترین گونه های جنس zephyranthes است و در تابستان گل میدهد. آنها را از اواخر تابستان تا اوایل پاییز می پرورانند. Robusta از 152 میلی متر تا 254 میلی متر (60-10 اینچ) بلند میشود. گلهای این گیاه پیازی شیپوری صورتی به صورت افراشته بر روی هر ساقه در اواخر تابستان تا اوایل پائیز ظاهر میشوند. برگهای آن نواری شکل و نیمه افراشته میباشد. ارتفاع این گونه بالغ بر 12 اینچ میشود.

شرایط محیط رشد و نگهداری نیلوفر باران صورتی:
گل نیلوفر باران صورتی مکان آفتابی با خاک مرطوب با زهکشی خوبی را می پسندد. حداقل دمای قابل تحمل گیاه صفر درجه سانتیگراد میباشد.

تکثیر نیلوفر باران صورتی:
تکثیر نیلوفر باران صورتی از طریق کاشت بذر در پائیز یا بهار امکان پذیر است.

Save

خواندن 1030 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 25 اسفند 1397 ساعت 10:28

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@