شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل نیلوفر پیچ

کد: z217

 گل نیلوفر پیچ ( MORNING GLOR) بالا رونده و سریع الرشد با گلهای  شیپوری شکل در تابستان تا اوایل پاییز ظاهر می شوند.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
خاک غنی و با زهکشی خوب
31 درجه سانتیگراد
 کمی مرطوب
خیلی زیاد

دانستنی های علمی نیلوفر پیچ:

گل نیلوفر پیچ ( MORNING GLOR) که با نام "مورنینگ گلوری" در دنیا شهرت دارد گونه ای گیاه چند ساله از جنس Ipomoea در خانواه Convolvulaceae بومی نواحی گرمسیری دنیای بویژه مکزیک، آمریکای مرکزی و جنوبی میباشد و به طور گسترده ای در سایر نقاط جهان کشت میشود.

خصوصیات گیاهشناسی نیلوفر پیچ:
نیلوفر پیچ در طول رشد میتواند به 2 تا 4 متر بلندی برسد. دارای برگ های مرتب مارپیج 3 تا 7 سانتی متری با دمبرگ بلند 1.5 تا 6 سانتی متری است. گل ها به شکل ترومپت حدود 4 تا 9 سانتی متر قطر دارند و اغلب به رنگ آبی با مرکز سفید و زرد طلایی میباشند.
برخی نیلوفر پیچ را به علت سرعت بالای رشد و تولید بذر شگرف آن به عنوان علف هرز مهاجم میشناسند. نیلوفر پیچ بالا رونده و سریع الرشد دارای ساقه نرم تا نیمه خشی، برگها بیضی تا قلبی شكل به رنگ سبز و نوك باریك است. گلهای آن شیپوری شکل آن در تابستان تا اوایل پاییز ظاهر می شوند.

شرایط محیط رشد و نگهداری نیلوفر پیچ:
نیلوفر پیچ نیازمند نور آفتاب کامل برای گلدهی میباشد. این گیاه به خاک با رطوبت متوسط و به خوبی زهکشی شده نیاز دارد. هرچند میتواند تا حد کمی خشکی را تحمل نماید. از نظر دمایی آب و هوای معتدل را میپسندد ولی در مناطق با آب و هوای گرمسیری نیز رشد میکند.
حداقل دمای قابل تحمل نیلوفر پیچ صفر درجه سانتیگراد می باشد. این گیاه نیاز به قیم دارد و تا زمانی كه رشد آن كامل نشده باید مرتب آبیاری شود.

ترکیبات شیمیایی نیلوفر پیچ:
هشدار: هیج یک از اجزاء این گیاه نباید به صورت خوراکی مصرف شوند. دانه های نیلوفر پیچ معمولا دارای خواص توهم زا بوده و به عنوان آمید اسید D-lysergic، یا LSA شناخته می شود. همچنین این دانه ها حاوی گلیکوزیدهایی است که ممکن است انسان در صورت مصرف دچار تهوع شود.

تكثیر نیلوفر پیچ:
تكثیر نیلوفر پیچ از طریق كاشت بذر در بهار یا تهیه قلمه نرم در تابستان امكان پذیر است.

Save

خواندن 769 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 فروردين 1398 ساعت 11:20

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@