شماره تماس : 8070-602-416

  

Save

Save

Back to top
Go to bottom

گل هلیکونیا

کد: z267

گل هلیکونیا (CHOCONIANA HELICONIA) گیاهی بومی جنگل های استوایی در برزیل شرقی است که حدود 100 الی 200 گونه وجود دارد.

خاک و تغذیه دمای ایده آل محیط آبیاری و رطوبت نور محیط
مخلوط شنی و رس و مواد آلی فراوان
 32 درجه سانتی گراد
مرطوب
 زیاد

دانستنی های علمی هلیکونیا:
گل هلیکونیا (CHOCONIANA HELICONIA) گیاهی بومی جنگل های استوایی در برزیل شرقی است. در این جنس حدود 100 الی 200 گونه وجود دارد. این گونه که در کارائیب و جنوب آمریکا نیز وجود دارد اغلب به عنوان یک گیاه زینتی گرمسیری کشت می شود.

خواص دارویی و کاربردها هلیکونیا:
هلیکونیا منبع تغذیه برای مرغ های مگس خوار جنگلی است. بذرهای این گیاه توسط پرندگان پراکنده می گردد. این گیاه بخاطر لوله ای بودن برگ ها و گل آذینش پناهگاه خوبی برای حشرات است. گونه های مختلفی از حشرات در مقادیر آبی که بین اجزای این گیاه پس از بارندگی باقی می ماند زندگی می کنند.

خصوصیات گیاهشناسی هلیکونیا:
هلیکونیا به خاطر برگ های جذاب و زیبا و گل های درخشان و خاصش پرورش داده می شود، هلیکونیا دارای برگ های همیشه سبز است. در فصل تابستان و در گیاه بالغ گل های سیلندری شکلی ایجاد می شوند و خوشه های برافراشته ای را ایجاد می نمایند. این خوشه ها نارنجی رنگ هستند و نوک های سبز رنگی دارند که به برگچه های بزرگ و براق و نارنجی-قرمز منتهی می شوند. اندازه ی گیاه حدود 0.5 تا 4.5 متر است. برگ های هلیکونیا بزرگ هستند و به صوررت متناوب قرار گرفته اند. ساقه غیر چوبی است و بر اثر زیاد شدن سن گیاه با اضافه شدن برگ ها طویل می شود.

شرایط محیط رشد و نگهداری هلیکونیا:
محیط مطلوب برای رشد گیاه هلیکونیا عبارتست از: نور: متوسط و زیاد  رطوبت: زیاد (مناطق آب و هوای شرجی)   دما: 30 درجه سانتیگراد   خاک: مخلوط شنی و رس و مواد آلی فراوان

تکثیر هلیکونیا:
تکثیر هلیکونیا از طریق قطعه قطعه کردن ریزوم و یا کشت بذر انجام می گیرد. اغلب از روش قطعه قطعه کردن ریزوم استفاده می شود چون بذرهای آن به ندرت به گیاه تنبدیل می شوند. قطعه ی جدا شده از ریزوم را می توان به محل دیگری منتقل نمود. ریزوم جدا شدخه معمولا پس از دوماه تبدیل به یگ گیاه جدید می شود. در هنگام کاشت ریزوم باید توجه داشت که در سطح بالای خاک قرار بگیرد و شاخه و جوانه های خارج شده از ریزوم در سطح خاک قرار بگیرند. اگر ریزوم را در عمق خاک دفن کنید احتمال مبتلا شدن آن ها به قارچ بسیار بالا می رود.

Save

خواندن 689 دفعه آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 ساعت 09:39

دسته بندی کامل گیاهان سبز و زینتی

ما چه خدماتی ارائه می دهیم؟

طراحی و مشاوره
گیاهان سبز و زینتی
درختان و درختچه ها
سبزیجات و صیفی جات
گیاهان دارویی و دمنوش ها
جعبه هدیه سبز

 

   جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر ،کامل تر ‌و رایگان ‌و همینطور استفاده از خدمات اجرایی ما می توانید از راه های زیر تماس بگیرید

شماره تماس : 8070-602-416

آیدی تلگرام : acegardener@

کانال تلگرام : sibeas@

اینستاگرام : sibeas_aceapple@